Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 na 50 milionach firmowych PC

Windows 10 na 50 milionach firmowych PC

Niecałe dwa lata temu, gdy na rynek wchodził Windows 10, Microsoft postawił sobie ambitny cel - dotarcie z nowym systemem na miliard urządzeń. Do tej pory udało się to w połowie. Na niedawnej konferencji Build 2017 firma poinformowała, że Windows 10 znajduje się już na 500 mln aktywnych urządzeń.

Pół miliarda instalacji to i tak dobry wynik, zważywszy że system swoją premierę miał niecałe dwa lata temu. Większość użytkowników nadal korzysta jednak ze starszych wersji Okienek z Windows 7 (blisko 50%) na czele. Dotyczy to szczególnie firm, które są segmentem znanym z niezbyt pospiesznej adaptacji nowych systemów. Dotąd nie było wiadomo, jaką bazę użytkowników Windows 10 stanowią firmy, jednak Microsoft ujawnił te dane w nowym wideo. Okazuje się, że takich instalacji jest ponad 50 milionów.

Być może prezentacja powstała jeszcze zanim Microsoft ogłosił ostatni kamień milowy (500 mln), niemniej jednak mamy pewien ogląd obecnego stanu - klienci biznesowi stanowią ok. 10% wszystkich użytkowników Windows 10. Najprawdopodobniej ich liczba znacząco wzrośnie dopiero za kilka lat, np. gdy w 2020 r. wygaśnie rozszerzone wsparcie dla Windows 7. By zachować bezpieczny i aktualny system, konieczna będzie migracja do Windows 8.1 (co jest raczej mało prawdopodobne, choć czasem zdarza się) lub do Windows 10.

Według badań z marca tego roku 86% firm zamierza zaktualizować swoje PC do Windows 10 w ciągu 3-4 lat, a 47% z nich zamierza tego dokonać w ciągu najbliższych 12 miesięcy. O ile zamiary doczekają się realizacji, Microsoft może znacząco zbliżyć się do realizacji swojego ambitnego celu.

Krzysztof Sulikowski
29 maja 2017, 14:10
1 064
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 maja 2017, 14:10
1 064
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.