Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Co jest powodem niskiego zainteresowania Proj...

Co jest powodem niskiego zainteresowania Project Scorpio w Ameryce?

Branża gier wideo w dalszym ciągu jest rozwijana, również przez Microsoft. Na łamach naszego Portalu wielokrotnie już wspominaliśmy o jego najnowszej, jeszcze nieujawnionej w pełni konsoli: mowa tu oczywiście o Project Scorpio. Jak się jednak okazuje, na chwilę obecną w Stanach Zjednoczonych gracze nie wyczekują jego premiery w takim stopniu, jak można by przypuszczać. Wszystko wskazuje na to, że winnym tego stanu rzeczy jest… brak wystarczających informacji.

Jak donosi serwis MSPowerUser powołując się na raport Nielsen’a (U.S. Games 360), jedynie 13% amerykańskich graczy zamierza zakupić najnowszą konsolę Microsoftu. Niewiele lepiej jest w przypadku rozwiązań konkurencji, bowiem PlayStation 4 Pro oraz Nintendo Switch również borykają się z podobnym problemem (odpowiednio 15% oraz 16% użytkowników jest nimi zainteresowanych). Wydawać by się mogło, że jest to spowodowane odejściem od klasycznego schematu rozwoju konsol, polegającym na całkowitej zmianie hardware, zamiast obecnego trendu ulepszania istniejących konstrukcji. Odpowiedź jest jednak inna. Otóż tamtejsi gracze często nie wiedzą zbyt wiele na ich temat, o ile w ogóle zdają sobie sprawę z ich istnienia. Jeśli wierzyć przedstawionym raportom, jedynie 14% przebadanych amerykanów wie czym jest Project Scorpio, zaś o PlayStation 4 Pro posiada informacje nieco więcej z nich (27% badanych).

Czy Project Scorpio zyska na popularności w Ameryce?

Sytuacja ta powinna nieco zmienić się wraz z pokazem, który to prawdopodobnie odbędzie się podczas tegorocznych targów E3. Jasnym jest, że Microsoft po raz kolejny chce zaskoczyć publiczność poprzez wywołanie efektu „Wow!”, jednak czy tak naprawdę wpłynie to na potencjalną sprzedaż najnowszej konsoli, dowiemy się prawdopodobnie dopiero po otrzymaniu kolejnych danych sondażowych, gdy już wspomniany event dobiegnie końca.

Amadeusz Labuda
12 maja 2017, 08:55
1 029
Odsłony
Amadeusz Labuda
12 maja 2017, 08:55
1 029
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.