Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - Windows Timeline nowym sposobem ...

Build 2017 - Windows Timeline nowym sposobem synchronizacji plików i aktywności

Po prezentacji nowej funkcji OneDrive Files On-Demand nadal pozostajemy przy temacie plików. Joe Belfiore od razu startuje z kolejną zapowiedzią - Windows Timeline. O co tu chodzi? Oś czasu Windows ma być najprostszym sposobem, by powrócić do tego, z czym wcześniej pracowaliśmy. Joe zacznie od prezentacji z jednym urządzeniem, a następnie rozszerzy to, by pokazać, jak z Windows Timeline można korzystać na wielu urządzeniach jednocześnie.

Na zrzucie ekranu powyżej widzimy Widok zadań z widokiem Windows Timeline. Na górze znajdują się uruchomione aplikacje, z kolei poniżej znajduje się historia aktywności w aplikacjach i w sieci. Dane te są przechowywane przez Microsoft Graph. Za pomocą wbudowanej wyszukiwarki można odnaleźć "historyczną" aktywność związaną z daną frazą.

W ten sposób możemy powrócić do aktywności, które zakończyliśmy jakiś czas temu. Co w przypadku, gdy korzystamy z wielu urządzeń? Gdy na jednym komputerze wrócimy do danej aktywności, na drugim Cortana wyśle nam powiadomienie o sięgnięciu do tego dokumentu i zasugeruje jego otworzenie. Gdy taką akcję wybierzemy, Cortana pobierze plik z chmury i otworzy go dokładnie w tym punkcie, w którym został ostatnio zamknięty.

Oczywiście scenariusz można rozciągnąć także na urządzenia mobilne. Gdy wychodzimy z domu i zabieramy telefon (na potrzeby prezentacji wykorzystano... iPhone'a), Cortana będzie świadoma ostatnio wykonanych przez nas akcji. Przykładowa użytkowniczka przed wyjściem czytała Wiadomości. Cortana wie o tym dzięki Microsoft Graph i wyświetla kontekstowe powiadomienie. Widzimy teraz Timeline na ekranie iPhone'a, zsynchronizowany z tą samą osią czasu, z którą przed chwilą działaliśmy w Windows 10 na PC.

Działa to oczywiście w obie strony. Użytkowniczka - jak się okazuje - była też zawodniczką, o której filmik zmontowany został wcześniej w Story Remix. Gdy obejrzała go na swoim iPhonie, aktywność ta została także zapisana w Microsoft Graph i pojawi się później w Windows Timeline na PC. No dobrze, ale jak połączyć smartfona z PC?

Sposób jest prosty. Wystarczy wejść do Ustawień na naszym komputerze i kliknąć dedykowaną opcję (na kadrze powyżej). Joe dodaje, że funkcja zadebiutuje w nadchodzących kompilacjach Insider Preview.

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 19:15
1 934
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 19:15
1 934
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.