Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - poznajmy bliżej nowy edytor Stor...

Build 2017 - poznajmy bliżej nowy edytor Story Remix

Po zapowiedzi następnej dużej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update i prezentacji narzędzia Story Remix na scenę wchodzi Lorraine Bardeen, Partner Director of Program Managment w Microsoft. Przypomina ona o udostępnieniu 3D dla wszystkich w Windows 10 Creators Update oraz stworzeniu własnej platformy Mixed Reality. Lorraine pokaże dziś, jak na podstawie tych technologii zbudowano nowe narzędzie Story Remix oraz w jaki sposób odmieni ono nasz sposób pracy ze zdjęciami i filmikami.

Story Remix pozwoli nam zachowywać wspomnienia lub tworzyć całkiem nowe historie, niezależnie od tego, czy mamy już gotowy konspekt, czy nie wiemy, jak się do tego zabrać. Lorraine zaczyna od przeglądania swojej kolekcji fotografii w aplikacji Zdjęcia. Dowiadujemy się, że z wykorzystaniem AI i machine learning, Story Remix potrafi rozpoznawać osoby na zdjęciach. Edytor ma jeszcze kilka ciekawych możliwości. Lorraine dodaje tekst nad głową poruszającej się zawodniczki, a podczas odtwarzania wideo będzie on automatycznie za nią podążał. Całkiem sprytne :)

Edytor pozwoli też wybrać jedną z osób w materiałach wideo i skupić się na niej. Po kliknięciu jednego przycisku Remix cały filmik zostanie odświeżony. Zmieni się muzyka, filtr i sposób montażu. Lauren przechodzi teraz dalej i uruchamia moduł Remix 3D (ciągle wewnątrz edytora). Następnie przechodzi do sceny kopnięcia piłki, zatrzymuje i wybiera model 3D - Fireball. Model zostaje przypisany do piłki na surowym wideo i... gotowe! Efekt jest co najmniej piorunujący.

W miejsce trafienia piłki Lorraine wstawia jeszcze animację wybuchu, która współgra z całym materiałem. Dowiadujemy się oczywiście, że Story Remix będzie narzędziem ogólnodostępnym dla użytkowników Windows 10 Fall Creators Update, pozwalając tworzyć efektowne filmy i historie bez konieczności uczenia się skomplikowanych technik animacji 3D.

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 18:02
1 343
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 18:02
1 343
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.