Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - Windows 10 Fall Creators Update ...

Build 2017 - Windows 10 Fall Creators Update oficjalnie zapowiedziany!

Wczoraj relacjonowaliśmy dla Was keynote rozpoczynający Build 2017 - najważniejszą konferencję deweloperską w kalendarzu Microsoft. Mowa była głównie o chmurze i sztucznej inteligencji. Pośród licznych prezentacji, które nie były może zbyt odkrywcze (wiekszość to w zasadzie rozwinięcie tematów zapoczątkowanych choćby rok temu) przejawiała się jedna ważna myśl - świat Cloud first, mobile first to świat, w którym głównym środowiskiem uruchomieniowym jest chmura, a urządzenia końcowe czy nawet systemy operacyjne nie mają już tak wielkiego znaczenia. Dziś prawdopodobnie będzie mowa o bardziej konsumenckim doświadczeniu. Microsoft zapowiedział sesję pt. What’s New in the Microsoft Design Language. Będzie więc mowa o projekcie NEON! Tymczasem zaczynamy relację z keynote'u.

Keynote drugiego dnia Build 2017 rozpoczyna znany wszystkim Terry Myerson, mówiący o kreatywności. Na ekranie z tyłu wyświetla się wielkie logo Windows. Terry podaje ważną informację - Creators Update jest właśnie udostępniany 500 milionom urządzeń z Windows 10. Dziś - jak mówi Terry - nie skupimy się na maszynach, lecz na naszej kreatywności. Mowa będzie o trzech aspektach Windows 10: nowych możliwościach w następnej głównej aktualizacji Windows 10, nieustające udostępnianie za pośrednictwem Sklepu Windows oraz o nowych narzędziach, które zasięgiem obejmą wszystkie urządzenia i platformy.

Terry zapowiada teraz następną aktualizację Windows 10: Fall Creators Update. Redstone 3 będzie więc rozwinięciem Creators Update, mocno korespondującym z poprzednikiem, wyposażonym jednak w nowy pakiet narzędzi i możliwości.

Teraz oglądamy prezentację jednego z nowych narzędzi - Story Remix. Pozwala ono prezentować zdjęcia i filmy z użyciem intuicyjnego edytora, dopasowywać muzykę, opisy i nie tylko. Przypomina to nieco znany nam dobrze Windows Movie Maker, tylko... kilka generacji później i z mocniejszym naciskiem na opowiadanie historii.

Remiksy posiadają wsparcie dla View 3D i umożliwiają wstawianie obiektów trójwymiarowych bezpośrednio do naszych materiałów. Microsoft nazywa to wstępem do "nowej produktywności".

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 17:45
1 492
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 17:45
1 492
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.