Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

#MicrosoftEDU - Microsoft Teams jako centrum ...

#MicrosoftEDU - Microsoft Teams jako centrum współpracy w Windows 10 S

Po gorących zapowiedziach sprzętowych przyszedł czas na szczegóły dotyczące funkcji stricte edukacyjnych, które charakteryzują Windows 10 S. Terry Myerson wspomina tylko o Office 365 i Microsoft Teams, by za chwilę przejść do Minecrafta. Choć z pozoru jest to kolejna gra, Minecraft znajduje świetne zastosowania w edukacji, ucząc pracy zespołowej, logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Nie zapominajmy o rzeczywistości rozszerzonej. Terry opowiada, że w ciągu ostatnich 5 lat za pomocą zestawów MR doświadczył bitew z obcymi, naprawiał silniki japońskich linii lotniczych czy spacerował po Marsie z NASA. Gdy po technologie MR sięgają nauczyciele, Terry żałuje, że nie może znowu być uczniem. Wrócmy teraz do prezentacji - zaczynamy od Microsoft Teams.

Na scenę wchodzi Catherine Boeger, która przywołuje jeden z ostatnich kamieni milowych - 100 milionów aktywnych użytkowników Office 365. Szczególnym przykładem jest tu Office 365 Education, który - jak mówi Catherine - stanowi najlepszy zestaw narzędzi do tworzenia zawartości, spersonalizowanego uczenia się oraz nowoczesnej współpracy w klasach. By powiedzieć o tym więcej, Catherine zaprosiła gościa, Anthony'ego Newbolda, dyrektora Fulton County Schools. Opowiada on o znanych nam już zastosowaniach Office 365 w swojej placówce.

Czas na krok naprzód. Catherine ma dla nas kolejną zapowiedź: jest to integracja funkcji szkolnych z Microsoft Teams. Microsoft Teams będzie odtąd "cyfrowym centrum dla uczniów i naczycieli. Teams będzie wspomagać nauczycieli w ich codziennych aktywnościach, zaś uczniom pomoże przygotować się na przyszłość". Czas na małą prezentację.

Po lewej stronie otwartego Microsoft Teams widzimy wszystkie klasy, za które odpowiedzialny jest nauczyciel, a także wszystkie projekty, do których jest przypisany. Wszystkie te grupy są przypisywane automatycznie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Za pomocą Microsoft Teams nauczyciele mogą komunikować się nie tylko ze swoimi uczniami, ale także z pozostałymi współpracownikami. Ponadto na górze okna aplikacji widzimy pasek kart. Poszczególne karty zawierają różnego typu zawartość posegregowaną w konkretne działy. Karty mogą zostać spersonalizowane dla poszczególnych klas i grup projektowych. Co istotne, interakcja z uczniami odbywa się w czasie rzeczywistym zarówno w godzinach lekcyjnych, jak też poza nimi, gdy uczniowie pracują w domu. Microsoft Teams zawiera też historię, dzięki czemu nieobecny uczeń lub uczeń dołączający do klasy w trakcie semestru może nadrobić zaległości.

Anthony Newbold mówi o innych zaletach Microsoft Teams. Jako przykład podaje możliwość zaproszenia gościa, który udzieli wykładu poprzez wideokonferencję, a także możliwość komentowania materiałów przez uczniów ze wsparciem dla emoji. Anthony pokazuje różne sposoby zaangażowania uczniów poprzez korzystanie z modelu konwersacji pod postami czy bogate i różnorodne możliwości dodawania zewnętrznych aplikacji.

Krzysztof Sulikowski
2 maja 2017, 17:53
1 319
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 maja 2017, 17:53
1 319
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.