Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Redstone 3 we wrześniu tego roku -...

Windows 10 Redstone 3 we wrześniu tego roku - to już oficjalne!

Microsoft ogłosił dziś plany połączenia harmonogramu aktualizacji funkcjonalnych Windows 10, Office 365 ProPlus i System Center Configuration Manager. Dwie aktualizacje rocznie w tym samym czasie mają służyć przede wszystkim firmom, które mogą lepiej przygotować się na wdrożenie. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika być może nie jest to tak ważne, jednak i dla nich mamy dobrą wiadomość - następna duża aktualizacja Windows 10 pojawi się we wrześniu tego roku.

Windows 10 jest nadal najszybciej adaptowaną wersją w historii Windows, a jego baza aktywnych użytkowników w perspektywie miesięcznej sięga 400 milionów i stale rośnie, zwłaszcza w firmach. "Nasi klienci mówią nam, że duże znaczenie ma fakt, że Windows 10 jest najbezpieczniejszą wersją Windows, jaka została kiedykolwiek wydana, i widzą większy wpływ ekonomiczny z ich inwestycji. Kluczową częścią tego wpływu jest pozostawanie na czasie z Windows 10 i jego aktualizacjami funkcjonalnymi i bezpieczeństwa. To podejście odesłało w niepamięć kosztowne, prowadzone na dużą skalę zamiany Windows [na nowsze wersje] co kilka lat" - pisze Bernardo Caldas z Windows Commercial Marketing. Klienci firmy prosili też podobno o bardziej przewidywalny i uproszczony model aktualizowania. W oparciu o ten feedback Microsoft ujednolici czas aktualizacji Windows 10, Office 365 ProPlus i System Center Configuration Manager.

Czas na konkrety. Microsoft przygotował trzy ważne zapowiedzi:

  • Windows wchodzi w harmonogram przewidywalnych aktualizacji funkcjonalnych, wydawanych dwa razy do roku. Będą się one ukazywały w marcu i wrześniu każdego roku, podobnie jak Office 365 ProPlus. Następna aktualizacja funkcjonalna Windows 10 jest przewidziana na wrzesień 2017 r.
  • Każde wydanie funkcjonalne Windows 10 będzie obsługiwane i wspierane przez 18 miesięcy. Jest to spójne z obecnym podejściem do Windows 10, aczkolwiek rozjaśnia zasady w odniesieniu do firm, które aktualizują też Office 365 ProPlus.
  • Do zsynchronizowanego czasu aktualizacji Windows 10 i Office 365 ProPlus dołącza System Center Configuration Manager.

Redstone 3 to na razie nazwa robocza, która odnosi się do drugiej w tym roku dużej aktualizacji Windows 10. W perspektywie całościowej będzie to piąte główne wydanie systemu - po oryginalnym, listopadowym, rocznicowym i Creators Update.

Krzysztof Sulikowski
20 kwietnia 2017, 22:46
2 146
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 kwietnia 2017, 22:46
2 146
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.