Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update: Microsoft Edge znów najefekt...

Creators Update: Microsoft Edge znów najefektywniejszy dla baterii

Choć następca Internet Explorera nie zdołała sobie przysposobić wielkiego grona użytkowników, jednej rzeczy nie sposób jej odmówić - niezwykle życzliwego obchodzenia się z baterią laptopa. Słynne już i niejednokrotnie wzbudzające emocje konkurentów testy wykazały kilkukrotnie, że gdy idzie o wyświetlanie wideo, Edge pozwala na dłuższą pracę na baterii, niż Chrome, Firefox czy Opera. Co się stanie, gdy wyciągniemy wtyczkę w Creators Update?

Raczej nie powinno dziwić, że w najnowszej aktualizacji Windows 10 Creators Update dostępna natywnie przeglądarka podtrzymuje swoją efektywność. W najnowszym teście Microsoft wykorzystał trzy identyczne Surface Booki z w pełni naładowanymi bateriami, w których uruchomiono pełnoekranowe wideo z serwisu Vimeo. Test odbył się z Windows 10 w kompilacji 15063, a połączenie z Internetem nawiązano bezprzewodowo. Efekty badania przedstawiamy poniżej.

W teście polegającym na odtwarzaniu wideo na pełnym ekranie przy jednokrotnym naładowaniu baterii laptopa w Creators Update poszczególne przeglądarki wytrzymały odpowiednio:

  • Mozilla Firefox 52 - 7:04:19 (424 minuty)
  • Google Chrome 57 - 9:17:03 (557 minut)
  • Microsoft Edge 40.15063.0.0 - 12:31:08 (751 minut)

Wnioski? Edge wytrwał o 77% dłużej, niż Firefox, i o 35% dłużej, niż Chrome. By dowieść, że przy teście nie oszukiwano, Microsoft nie szczędzi szczegółów metodologii. Podane zostały wszystkie istotne ustawienia (np. jasność ekranu na poziomie 75%, wyciszony dźwięk, działający i aktualny Windows Defender), które reprezentują typową konfigurację użytkownika. Zostały też podane dokładne wersje badanych przeglądarek oraz parametry Surface Booka. Dowiadujemy się też, że sposób odtwarzania polegał na zapętlaniu tego samego pliku wideo w serwisie Vimeo.com.

Wyniki warto porównać z eksperymentem przeprowadzonym jeszcze na Anniversary Update. Edge wyróżniał się wtedy o 23% - 69% dłuższą żywotnością baterii podczas strumieniowania wideo. Nietrudno wyliczyć, że wraz z nową aktualizacją Edge jedynie pobił swój dawny rekord.

Krzysztof Sulikowski
12 kwietnia 2017, 15:39
1 622
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 kwietnia 2017, 15:39
1 622
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.