Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Enterprise Creators Update - obraz...

Windows 10 Enterprise Creators Update - obrazy ISO gotowe do pobrania

Microsoft przygotowuje swoje serwery Windows Update do wydania aktualizacji Creators Update, której ogólnoświatowa premiera przypada na jutrzejszy dzień. Nieco wcześniej udostępniono aktualizację poprzez specjalnego Asystenta uaktualnienia do systemu Windows 10, z kolei użytkownicy Windows 10 Mobile na Creators Update poczekają do 25 kwietnia. W miniony weekend Microsoft udostępnił też obraz ISO zaktualizowanego systemu w wersji ewaluacyjnej. Chodzi dokładnie o edycję Windows 10 Enterprise, zaprojektowaną z myślą o dużych i średnich firmach. Obraz jest udostępniony w czterech wersjach oraz 11 językach. Skąd go pobrać? O tym poniżej.

Najpierw należy być może wyjaśnić, o co chodzi z wersją ewaluacyjną. Jest to niejako wersja testowa, ograniczona czasowo. Zainstalowany z tego obrazu system będzie działał tylko przez 90 dni, o ile administrator nie wykona aktualizacji do pełnej wersji. Microsoft dzieli się też charakterystyką aktualizacji Creators Update oraz samej edycji Enterprise. Dowiadujemy się, że edycja ta dostarcza administratorom IT zaawansowanej ochrony przeciwko nowoczesnym zagrożeniom, elastyczności we wdrażaniu, aktualizowaniu i opcjach wsparcia, a także kompleksowych funkcji zarządzania i kontroli urządzeń i aplikacji. Do samej aktualizacji firma odnosi się, pisząc, że "Windows 10 version 1703 (także pod nazwą Windows 10 Crators Update) oferuje administratorom IT nowe możliwości z zakresu bezpieczeństwa, pomagając im lepiej bronić się i odpowiadać na zagrożenia w sieciach i na urządzeniach, a także zapewnia nowoczesne narzędzia IT, upłynniające zarządzanie urządzeniami, aplikacjami i aktualizacjami".

W tym momencie edycja Enterprise jest dostępna w czterech wersjach:

  • Windows 10 Enterprise, version 1703 | 64-bit ISO
  • Windows 10 Enterprise, version 1703 | 32-bit ISO
  • Windows 10 Enterprise LTSB 2016 | 64-bit ISO
  • Windows 10 Enterprise LTSB 2016 | 32-bit ISO

Dostępne wersje językowe to: angielska (USA/GB), chińska (uproszczona/tradycyjna), francuska, niemiecka, włoska, japońska, koreańska, hiszpańska i portugalska (Brazylia). W trakcie instalacji użytkownik zostanie poproszony o dokonanie aktywacji. Nie jest do tego potrzebny klucz produktu, jednak w scenariuszach przywracania może przydać się klucz VTNMT-2FMYP-QCY43-QR9VK-WTVCK. Obrazy ISO można po zalogowaniu pobrać ze strony Microsoft TechNet Evaluation Center.

Krzysztof Sulikowski
10 kwietnia 2017, 15:46
5 381
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 kwietnia 2017, 15:46
5 381
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.