Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsze przebłyski projektu NEON dotarły do ...

Pierwsze przebłyski projektu NEON dotarły do Insiderów

Creators Update nie zdążył jeszcze wyjść z programu Insider, tymczasem Microsoft zaczyna testować nowości zorientowane na kolejną dużą aktualizację - Redstone 3. Jednym z jej znaków rozpoznawczych ma być odnowiony interfejs o roboczej nazwie Project NEON. Do tej pory na jego temat wiadomo tyle, że połączy cechy minimalizmu Windows 10 (MDL2) i przezroczystości znanych z Windows 7 (Aero Glass), dodając przy tym nowe animacje i nową jakość.

Microsoft chce otworzyć gałąź Redstone 3 w programie Windows Insider jeszcze przed ogólną premierą Creators Update (11 kwietnia), jednak swoje aplikacje zaczął już aktualizować niezależnie. Zaczęło się właściwie w zeszłym tygodniu od Muzyki Groove. Teraz lifting wizualny dotarł do Filmów i TV. Project NEON jako następca Metro/Modern UI oraz MDL2 swoje skrzydła w pełni rozwinie w Redstone 3, niemniej jednak pierwsze fazy przekształceń mogą się odbyć jeszcze w ramach Creators Update, czego przykładem są ostatnie aktualizacje Muzyki Groove oraz Filmów i TV. Efekty możecie obejrzeć w galerii poniżej.

Project NEON w Filmach i TV wygląda bardzo podobnie, jak w Muzyce Groove. Jest to bez wątpienia bardzo wczesna implementacja designu, dlatego zmiany nie są tak dalece posunięte, jak na nieoficjalnych zrzutach ekranu. W rzeczywistości aby dostrzec charakterystyczne rozmycia na pasku tytułowym, musimy przyjrzeć się mu bardzo dokładnie. Podobieństwa z Aero Glass są więc na razie znikome. O ile pogłoski o "dużej płynności, sporej dawce ruchu i przyjemnych przejściach" nie były przesadzone, przed Microsoft jeszcze długa droga, by interfejs nabrał oczekiwanych kształtów.

Filmy i TV w wersji z odświeżoną kosmetyką (10.17032.1020.0) mogą na razie pobrać tylko Insiderzy z kręgu Fast. To samo dotyczy Muzyki Groove. Obie aplikacje można zaktualizować poprzez Sklep Windows.

Krzysztof Sulikowski
5 kwietnia 2017, 12:13
1 848
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 kwietnia 2017, 12:13
1 848
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.