Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office 365 dodaje sporo nowości do planu Ente...

Office 365 dodaje sporo nowości do planu Enterprise K1

Enterprise K1 to specyficzny plan Office 365, dedykowany pracownikom pierwszej linii, który pomaga im w kontaktach między sobą, organizowaniu zadań i harmonogramów, uzyskiwaniu łatwego dostępu do materiałów treningowych oraz zarządzaniu dostępem dla pracowników i tożsamością cyfrową. Plan zyskał teraz spore rozszerzenie, otrzymując w pakiecie aż 6 dodatkowych rozwiązań.

Zdaniem Microsoft pracownicy pierwszej linii są sercem wielu największych przemysłów na świecie, wliczając w to produkcję, sprzedaż, opiekę zdrowotną i szpitalnictwo. Są to ludzie stojący za ladą, pracujący na słuchawce z klientami, operatorzy linii produkcyjnych czy osoby zajmujące się operacjami z dnia na dzień. Są oni często twarzą firmy w oczach klientów. Jako że coraz więcej firm inwestuje w cyfrową transformację, na znaczeniu przybiera rosnąca konieczność wspomagania pracowników pierwszej linii nowoczesnymi narzędziami produktywnymi.

W obliczu wyżej nakreślonego scenariusza Microsoft zaktualizował Office 365 Enterprise K1, wprowadzając do planu dodatkowe aplikacje, funkcje i rozszerzenia. Większość z nich jest na pewno dobrze znana naszym stałym Czytelnikom, niemniej należy się kilka słów wyjaśnień:

 • Microsoft StaffHub—Wspomaga pracowników pierwszej linii w zarządzaniu ich dniem pracy dzięki narzędziom do zarządzania harmonogramem, udostępniania informacji i z możliwością łączenia się z innymi aplikacjami i zasobami służbowymi. StaffHub został dodany do planu K1 już wcześniej w tym roku.
 • OneDrive dla Firm z 2GB przestrzeni w chmurze—OneDrive oferuje pracownikom bezpieczne środowisko do przechowywania, zarządzania i otwierania plików z praktycznie dowolnego miejsca na świecie.
 • Skype dla Firm z błyskawicznymi wiadomościami—służbowa wersja Skype pozwala pracownikom komunikować się w czasie rzeczywistym i uczestniczyć w sesjach Skype Meeting Broadcast.
 • Microsoft Teams—uruchomiona całkiem niedawno usługa, którą najprościej opisać można jako centrum pracy zespołowej. Microsoft Teams najlepiej wpasowuje się w kategorię, którą wyznacza np. konkurencyjny Slack.
 • Office 365 Video—funkcja oferująca pracownikom dostęp do bezpiecznej platformy firmowej pozwalającej umieszczać, udostępniać i odkrywać zawartość wideo.
 • Microsoft PowerApps i Microsoft Flow—Narzędzia pozwalające zautomatyzować powtarzające się akcje i przepływy zadań.

Microsoft dodaje, że implementacja nowych funkcjonalności w istniejącym już planie Enterprise K1 pozwoli pracownikom pierwszej linii uczestniczyć w programach treningowych wideo i konferencjach na żywo, zaś firmom oferuje odpowiedź na "dzisiejsze złożone i podlegające nieustannym zmianom wymogi bezpieczeństwa i zgodności".

Krzysztof Sulikowski
4 kwietnia 2017, 15:19
1 069
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 kwietnia 2017, 15:19
1 069
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.