Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

To już oficjalne! Creators Update będzie wyda...

To już oficjalne! Creators Update będzie wydany 11 kwietnia

Koniec łączenia plotek, nieoficjalnych doniesień, poszlak i przesłanek. Microsoft potwierdził dziś oficjalnie datę wydania aktualizacji Creators Update. Dzień zbiegnie się z kwietniowym Patch Tuesday, czyli wtorkiem, 11 dnia miesiąca. Na ten sam dzień Microsoft zapowiedział rozszerzenie dostępności Surface Book i Surface Studio na nowe rynki.

Creators Update to bezpośredni następca Anniversary Update. Na temat aktualizacji piszemy często i gęsto od wielu miesięcy. Od pewnego czasu trwały też domysły co do planowanej daty udostępnienia aktualizacji "dla kreatywnych" w oficjalnej gałęzi Windows 10 (Public Release). Teraz wiemy już przynajmniej, że pojawiająca się najczęściej data okazała się prawdziwa. "Dziś jestem podekscytowany dzieląc się wiadomością, że nasza najnowsza aktualizacja dla Windows 10, Creators Update, zacznie być udostępniana 11 kwietnia. Creators Update został zaprojektowany, by rozniecać iskrę i wyzwalać kreatywność, wnosząc 3D i rzeczywistość połączoną dla każdego, a także pozwalając każdemu graczowi na bycie nadawcą. Poza kreatywnością aktualizacja wnosi nowe funkcjonalności do Microsoft Edge, dodatkowe możliwości z zakresu bezpieczeństwa, konfiguracji prywatności, i wiele, wiele więcej" - podsumowuje Yusuf Mehdi, Corporate Vice President z Windows and Devices Group w Microsoft.

Jak już zapewne wiecie, grafika trójwymiarowa odegra niebagatelną rolę w Creators Update. Microsoft traktuje tę implementację bardzo przyszłościowo. "Wielu z nas ograniczało się do dwuwymiarowych kanw, które oferują istniejące narzędzia, choć żyjemy w wielowymiarowym świecie. Dzięki 3D możemy lepiej przekazywać idee i wyrażać siebie, ponieważ jest to technologia bardziej reprezentatywna dla świata, w którym żyjemy" - tłumaczy Mehdi i przytacza ciekawe prognozy - "Szacuje się, że przemysł 3D wzrośnie o ponad 62% w 2020 roku, a my chcemy wspomóc każdego, by mógł doświadczać i udostępniać 3D w Creators Update".

Microsoft zapowiedział też ekspansję ostatnich produktów Surface na nowe rynki. Mowa tu dokładnie o Surface Book i Surface Studio wraz z Surface Dial. Niestety, choć przedsprzedaż uruchomiono na wielu światowych i europejskich rynkach, na liście krajów, w których prowadzona będzie sprzedaż, nie znalazła się Polska. Na szczęście nie dotyczy to aktualizacji Creators Update, która powinna do nas dotrzeć tak samo szybko, jak do reszty świata!

Krzysztof Sulikowski
29 marca 2017, 15:26
2 018
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 marca 2017, 15:26
2 018
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.