Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Chińska wersja rządowa Windows 10 już w fazie...

Chińska wersja rządowa Windows 10 już w fazie testów

W roku ogólnoświatowej premiery Windows 10 Microsoft ogłosił partnerstwo z China Electronics Technology Group. Inicjatywa pod szyldem C&M Information Technologies miała na celu licencjonowanie, wdrażanie, zarządzanie i optymalizowanie Windows 10 dla chińskich agencji rządowych i niektórych firm państwowych, świadczenie usług i wsparcia. Wygląda na to, że największe przedsięwzięcie w ramach C&M jest już na ostatniej prostej.

CEO Microsoft Greater China, Alain Crozier, w rozmowie z China Daily potwierdził istnienie Windows 10 w specjalnej, rządowej edycji dla Chin, a także ogłosił, że system jest testowany przez trzech dużych klientów korporacyjnych. C&M zebrał feedback od użytkowników rządowych, poznając ich szczegółowe wymagania użytkowe. Windows 10 ma być więc niebawem gotowy na specyfikę administracyjną Chin. "Stworzyliśmy już pierwszą wersję bezpiecznego dla rządu systemu Windows 10. Jest on testowany przez trzech dużych klientów korporacyjnych. Prowadziliśmy rozległe prace, by uczynić go bezpiecznych i dającym się kontrolować. Teraz jesteśmy gotowi, by zaspokoić rynek" - powiedział Crozier.

Według danych z początku tego roku Windows posiada ponad 90% udziałów na globalnym rynku systemów operacyjnych dla PC. Jak tłumaczy Crozier, Gigant z Redmond odnotował spory wzrost swojego chmurowego biznesu w Chinach, jako że lokalni przedsiębiorcy sięgają po nowe technologie, by zwiększyć produktywność. Aktualnie już ponad 70 tys. chińskich klientów korzysta z chmury Azure (wzrost z 65 tys. około rok temu). Użytkowanie chmury i czas spędzony w chmurze/aplikacjach przeniesionych do chmury także zaliczyły wzrost. W skali rocznej wyniósł on ok. 80-100%.

"Przedsiębiorstwa, które wdrożyły rozwiązania chmurowe trzy lub cztery lata temu, agresywnie zwiększyły rolę technologii [w swoich działaniach]" - dodaje Crozier. Dotyczy to także Chin, które dane nam było wcześniej poznać z co najmniej sceptycznego nastawienia do produktów rodem z Redmond.

Krzysztof Sulikowski
22 marca 2017, 12:43
1 377
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 marca 2017, 12:43
1 377
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.