Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Oficjalna wersja Teams już dostępna!

Oficjalna wersja Teams już dostępna!

Microsoft Teams jest aplikacją kierowaną do grup, mającą pełnić rolę komunikatora oraz obszaru roboczego w firmie. W dniu wczorajszym gigant opublikował już oficjalną wersję. Teams jest ściśle zintegrowany z Office 365, dlatego bez niego nie będzie działać. Jego zadaniem jest szybka komunikacja między pracownikami i grupami pracowników w postaci komunikatora, upraszczając i zastępując w ten sposób komunikację za pomocą maili oraz dając pracownikom firmy obszary robocze, w których to w zależności od potrzeb będą oni mogli wykonywać różne zadania służbowe. Oficjalna wersja aplikacji jest teraz dostępna w 181 krajach i 19 językach, co jest niewątpliwie jej sporą zaletą. Dodatkowo Microsoft informuje, że w odpowiedzi na opinie użytkowników testujących Teams, do czasu wydania oficjalnej wersji dodano ponad sto nowych funkcji.

Teams jest już dostępny

Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność, to główną cechą aplikacji jest czat, który zawiera w sobie także funkcje dzwonienia w mobilnej wersji. Dodatkowo na telefonach z systemem Android dostępna jest także opcja wideo rozmowy, natomiast w telefonach z Windows i iOS opcja ta ma się pojawić wkrótce. Ponadto użytkownicy mogą przesyłać całe kanały (wraz z załącznikami), a także wysyłać wiadomości w formacie wykorzystującym składnię Markdown oraz otrzymywać powiadomienia o wszystkich postach w danym kanale. Ważną zaletą aplikacji jest także praca zespołowa, czyli możliwość wspólnego planowania integracji dzięki widocznemu statusowi (wolny, zajęty) członków grupy, a także możliwość połączenia audio/wideo z członkami grupy. Microsoft zachwala również opcje dostosowywania Teams przy wykorzystaniu ponad 150 integracji, które mają pomóc użytkownikom w łatwiejszej obsłudze aplikacji.

Jak informuje Microsoft, aplikacja Teams spełnia kilka światowych standardów, jak SOC 1, SOC 2, EU Model Clauses, ISO27001 oraz HIPAA. Ponadto Teams zawiera funkcje ułtwiające użytkowanie, takie jak wsparcie czytników ekranu, wysoki kontrast czy obsługa tylko za pomocą klawiatury.

Aby pobrać aplikację Teams, należy wpierw zalogować się na witrynie Office 365, następnie kliknąć ikonę Teams, która przekieruje na webową wersję aplikacji, a stamtąd pobrać aplikację komputerową.

Aby łatwiej zrozumieć działanie tej aplikacji, jej obsługę i funkcje, zachęcamy do poznania Microsoft Teams na naszej platformie szkoleniowej CentrumXP Premium.

Damian Lisak
15 marca 2017, 11:29
1 187
Odsłony
Damian Lisak
15 marca 2017, 11:29
1 187
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.