Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejne zastosowanie HoloLens zdefiniowane pr...

Kolejne zastosowanie HoloLens zdefiniowane przez wojsko

Jakiś czas temu pisaliśmy już na łamach naszego portalu o wykorzystaniu HoloLens w armii. Temat ten jest nadal bardzo rozwojowy, a coraz więcej krajów decyduje się na włączenie do swoich sił zbrojnych sprzętu takiego jak wspomniane gogle Microsoftu. Co ciekawe, wygląda na to, że każda z zainteresowanych stron znalazła dla nich inne zastosowanie, zaś Stany Zjednoczone nie są tu wyjątkiem.

Na przestrzeni minionych lat armia zazwyczaj dysponowała najbardziej zaawansowaną techniką, niedostępną dla zwykłego użytkownika. Sytuacja ta jednak szybko się zmieniła, wskutek czego dziś zwykli obywatele często dysponują sprzętem bardziej zaawansowanym niż niejeden regiment wojska. Aby nadążyć za współczesnymi realiami, wojskowi często sięgają po rozwiązania dostępne na rynku cywilnym, lekko je modyfikując na swoje potrzeby. Sytuacja ta ma miejsce również w przypadku HoloLens, którymi ostatnio zainteresowały się siły Stanów Zjednoczonych, konkretnie 412 dywizja. Zakupiła ona kilka sztuk gogli Microsoftu celem użycia ich do diagnozy sprzętu lotniczego w symulacjach o konkretnym scenariuszu. Dzięki temu technicy będą mogli podejrzeć na przykład trójwymiarową projekcję zachowania skrzydła nurkującego bombowca oraz tego, jak wpływa na nie aerodynamika zaistniałej sytuacji. Oczywiście w planach mają oni również używanie HoloLens do bardziej standardowych czynności, jak choćby wyświetlanie schematów podczas napraw sprzętu.

HoloLens znowu w armii

Kolejne siły zbrojne sięgają po gogle rozszerzonej rzeczywistości. Nie oznacza to, że musimy się bać, jest wręcz przeciwnie, bowiem postęp techniki często był definiowany przez rozwiązania stosowane w wojsku. Istnieje duża szansa, iż z biegiem czasu technologia ta zostanie jeszcze bardziej udoskonalona przez inżynierów pracujących w armii.

Amadeusz Labuda
13 marca 2017, 08:58
995
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 marca 2017, 08:58
995
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.