Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Insider Preview wkróce także dla bizn...

Windows Insider Preview wkróce także dla biznesu

Projekt Windows Insider funkcjonuje już od ponad 2 lat. Umożliwia on wgląd w najnowsze testowe wersje systemu Windows 10 testerom, jednocześnie zapewniając specjalistom z Microsoft cały szereg danych statystycznych. Niewątpliwie ułatwia to prace nad kolejnymi aktualizacjami Windows 10, jednak gigant z Redmond planuje coś więcej. Otóż ogłosił pracę nad wersją programu Windows Insider skierowaną do sektora biznesowego, czyli WIP4Biz.

Założenia programu Windows Insider są dosyć proste: użytkownicy mają raportować obecność błędów oraz zgłaszać propozycje ulepszeń. Pojawił się jednak jeden problem: firmy trzymały się z daleka od tego projektu, zważywszy na mniejszą stabilność testowej wersji systemu. Znalazł się sposób i na to. Microsoft ogłosił bowiem prace nad wspomnianym WIP4Biz, czyli odpowiednikiem Windows Insider skierowanym do firm, a przede wszystkim do specjalistów IT. Dlaczego właśnie do nich, nie zaś do całego personelu? Otóż informatycy są postrzegani przez giganta z Redmond jako kluczowa grupa testerów, czemu zresztą trudno się dziwić. Mają oni w końcu potrzebną wiedzę i często udzielają się w sieci na temat problemów systemowych. Microsoft zachęca przedsiębiorców do wzięcia udziału w tym projekcie, włączając do niego przynajmniej 1% swoich maszyn. Jakie korzyści im to przyniesie? Zasadniczo niemal takie same jak zwykli Insiderzy, czyli wgląd w nowe funkcje i elementy systemu, jak i możliwość wpłynięcia na kierunek prac twórców. Różnica w tym przypadku polega na skali, bowiem w przypadku WIP4Biz testerom ma zostać zapewnione o wiele lepsze wsparcie, zaś ich opinie będą liczyły się bardziej, niż ma to miejsce w przypadku typowego Insidera. Ponadto dystrybucja ta ma zostać zorientowana o wiele bardziej na rozwiązania biznesowe, tak więc również w przypadku powstających w stajni Microsoft produktów, przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie będą miały możliwość się wypowiedzieć. Zachwalane są mające powstać fora dedykowane użytkownikom WIP4Biz, na których to ponoć znajdą oni wsparcie specjalistów IT. Ponadto obiecany został bezpośredni kontakt z twórcami Windows Insider Program.

WIP4Biz

Ciężko określić na chwilę obecną, czy program się przyjmie i jak wysoka będzie jego popularność. Należy pamiętać, że dla firm komputer, który nie jest w pełni na chodzie to stracony pieniądz, a coś takiego może mieć miejsce w przypadku wersji testowych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że przed wypuszczaniem kolejnych kompilacji będą one sprawdzane dokładniej, niż miało to miejsce dotychczas.

Amadeusz Labuda
15 lutego 2017, 15:06
1 540
Odsłony
Amadeusz Labuda
15 lutego 2017, 15:06
1 540
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.