Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Brexit dotknie centra danych? Microsoft o eks...

Brexit dotknie centra danych? Microsoft o ekspansji na resztę Europy

W ubiegłym roku Microsoft zapowiedział zmiany cennika oprogramowania dla firm i usług w chmurze dla klientów płacących funtem brytyjskim w regionie EU/EFTA. Oznaczało to m.in. prognozowany wzrost cen oprogramowania biznesowego on-premise o 13% i większości usług chmurowych o 22%. Wszystko to z uwagi na wyrównanie cen z euro. Na tym jednak nie koniec zawirowań związanych z Brexitem.

Microsoft od początku był przeciwny wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, a powód tego był prosty - pozostanie w Unii oznaczało dla firm technologicznych niższe podatki i łatwiejszy handel międzynarodowy. Decyzja, którą jednak podjęli Brytyjczycy, już teraz negatywnie rzutuje na dalsze inwestycje Microsoftu w tym regionie. Jak wyjaśnia Owen Larter, menedżer ds. kontaktów z rządem UK z Microsoft, firma może wkrótce wstrzymać rozwój centrów danych w Wielkiej Brytanii z uwagi na zbyt wysokie podatki: "Bardzo pragnęlibyśmy uniknąć importowych taryf celnych na jakikolwiek sprzęt. Wracając do przykładu centrów danych, chcemy budować nasze centra danych w Wielkiej Brytanii z dużym rozmachem, ponieważ rynek ma się tu bardzo dobrze. Jeśli niezapowiedzianie pojawią się ogromne taryfy importowe dla racków serwerowych z Chin lub Europy Wschodniej, gdzie większość z nich jest produkowana, może to zmienić nasze decyzje inwestycyjne i prawdopodobnie będziemy [w efekcie] budować nasze centra danych w innych krajach europejskich".

Zakończenie budowy infrastruktury serwerowej w Wielkiej Brytanii nie wpłynie na plany ekspansji Microsoft Azure w regionie europejskim. Firma utrzymuje już centra danych w Austrii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii i Holandii. Wszystkie z nich mogą bez przeszkód obsługiwać klientów brytyjskich, podobnie jak obsługują choćby polskich użytkowników.

Aktualizacja 24.01.2017: Microsoft przesłał oświadczenie, w którym stwierdził, że wypowiedź pracownika nie odzwierciedla rzeczywistego stanowiska firmy. Wygląda więc na to, że mimo ewentualnego wzrostu cen Microsoft nie wstrzyma rozwoju swojej infrastruktury na terenie UK.

Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2017, 15:42
970
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2017, 15:42
970
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.