Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft przejął Simplygon, by zoptymalizowa...

Microsoft przejął Simplygon, by zoptymalizować pracę z 3D

Microsoft ogłosił przejęcie Simplygon, dewelopera automatycznych rozwiązań optymalizujących dane 3D. Nabyta technologia nada rozpędu wizji 3D For Everyone, o której w kontekście Creators Update mówił Microsoft już na październikowej konferencji w Nowym Jorku.

"Technologia i talent Simplygon wzmocnią naszą pozycję w kreowaniu 3D, czyniąc łatwiejszym przechwytywanie, tworzenie i udostępnianie [zawartości] trójwymiarowej. Dobudowuje to i rozszerza nasze aspiracje umocnienia nowej fali kreatywności w Windows 10 Creators Update, Paint 3D i naszej społeczności twórców online, Remix3D.com" - ogłosił dziś Kudo Tsunoda z Windows and Devices Group. Simplygon to firma rozwijana przez Donya Labs AB z siedzibą w Szwecji. Donyę założono w 2006 r. z myślą o budowaniu automatycznych rozwiązań optymalizujących dane 3D. Simplygon zyskał już opinię lidera w optymalizacji 3D gier, pomagającym twórcom i użytkownikom danych 3D z wielu branży optymalizować przepływy danych i pracy.

CEO Matt Connors, założyciel/CTO Ulrik Lindahland i współzałożyciel Koshi Hamedi zamieścili na stronie Simlpygon.com specjalne oświadczenie, w którym podsumowują ostatnią dekadę prac i odnoszą się bezpośrednio do swoich nowych zadań w Microsoft: "W czasie naszej przygody byliśmy skupieni niczym laser na pomaganiu deweloperom w przekraczaniu granic 3D. Od naszych najwcześniejszych dni, gdy dostarczaliśmy zaawansowanych rozwiązań na poziomie szczegółowym, po adopcję Simplygon SDK przez najbardziej wiodące studia deweloperskie gier AAA i naszą niedawną ekspansję na biznesowe AR/VR, Simplygon uczynił automatyczną optymalizację danych 3D znacznie lepiej dostępną dla deweloperów. Naszym następnym zadaniem jest 3D For Everyone, całkowita dostępność! Jesteśmy zachwyceni, łącząc siły z Microsoft, by stało się to możliwe".

3D For Everyone to strategia Microsoftu, która zakłada upowszechnienie grafiki trójwymiarowej poprzez oddanie do użytku twórczych, darmowych i prostych w obsłudze narzędzi, dostępnych w pakiecie z Windows 10 Creators Update. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym wpisie z października: Windows 10 Creators Update - świat 3D dla wszystkich i nowy Paint 3D.

Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2017, 23:01
1 266
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2017, 23:01
1 266
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.