Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Niechciany spadek po Nokii: program TechRewar...

Niechciany spadek po Nokii: program TechRewards oficjalnie zamknięty

Nokia wystartowała z programem deweloperskim DVLUP w 2012 r., a jego celem było nagradzanie twórców odznakami, punktami, kartami podarunkowymi i innymi upominkami za rozwój i włączanie do aplikacji nowych funkcjonalności. Po przejęciu działu Nokii przez Microsoft w 2014 r. program został przemianowany na Microsoft TechRewards. W międzyczasie firma zapowiedziała zamknięcie programu i... słowa dotrzymuje. Co jest powodem takiej decyzji?

W październiku ubiegłego roku Microsoft podał dokładną datę zamknięcia TechRewards - 6 stycznia. Jak wynika z raportów uczestników programu, zaczęli oni dziś otrzymywać powiadomienia, które potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi:

"Wierzymy, że inne programy Microsoft, wymienione poniżej, dużo bliżej korespondują z produktami i usługami, i mogą w najlepszy sposób wspierać użytkowników w ich technologicznej przygodzie.
  • Channel 9 jest motorem napędowym dla ludzi stojących za produktami Microsoft i łączy ich z tymi, którzy tych produktów używają.
  • Microsoft Virtual Academy dostarcza darmowych kursów online w tematyce IT, dewelopingu i analizy danych, prowadzonych przez światowej klasy ekspertów, by pomóc w nabywaniu umiejętności i wspinaniu się po szczeblach kariery.
  • Visual Studio Dev Essentials posiada wszystko, co niezbędne, by budować i rozwijać aplikacje na dowolnej platformie.
  • IT Pro Cloud Essentials jest darmową roczną subskrypcją, która zawiera korzyści związane z usługami w chmurze, edukacją i wsparciem".

Powód, dla którego Microsoft zdecydował o zamknięciu programu nigdy nie został jasno określony, niemniej jednak może to wyglądać na pozbywanie się zbędnego (przynajmniej w świetle ostatniej strategii firmy) balastu odziedziczonego po Nokii. Jeśli już pozostajemy przy tym temacie, przypomnijmy jeden z naszych ostatnich wpisów w 2016 r. o tym, że Microsoft zakończył sprzedaż Lumii w USA. Byłoby to całkiem zrozumiałe, tymczasem okazuje się, że wybrane modele Lumii wróciły do sprzedaży. Czyżby Microsoft nie mógł się pożegnać z marką, którą de facto przestał rozwijać prawie rok temu?

Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2017, 20:43
1 196
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2017, 20:43
1 196
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.