Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsze zestawy VR dla Windows 10 od HP, Del...

Pierwsze zestawy VR dla Windows 10 od HP, Dell, Acer, Lenovo i 3Glasses

Na październikowej konferencji Microsoft, której punktem programu była aktualizacja Creators Update, Terry Myerson zapowiedział przystępne cenowo akcesoria VR dla Windows 10, których ceny będą rozpoczynać się od 299 dolarów. Prezentacji mieliśmy się spodziewać w pierwszej połowie tego roku, jednak nie sądziliśmy, że doczekamy się ich na początku stycznia. Tak czy inaczej już są! Zobaczmy, jak prezentują się pierwsze zestawy VR dla Windows 10.

Oficjalnie pierwsze wzmianki o natywnym wsparciu dla VR w Windows 10 pojawiły się w czerwcu 2015 r. i od tego czasu docierało do nas coraz więcej zapowiedzi, na czele z październikową konferencją, podczas której stało się jasne, że zestawy połączone z PC nie muszą być drogie. Mówiąc o planach na 2017 r., Microsoft zwiastował wejście VR i MR do mainstreamu, co wiąże się z wprowadzeniem na rynek konsumencki przystępnych cenowo i jednocześnie efektywnych zestawów HMD. Dziś możemy już zobaczyć je na własne oczy, bowiem wiodący producenci wystawili swoje zestawy na targach CES. Poniżej mała prezentacja (kolejno) od Acer, Dell, HP, Lenovo i 3Glasses.

Szczęśliwcy, którzy dotarli dziś do Las Vegas na targi CES, mogli do woli przymierzać nowe zestawy, jednak bez możliwości testowania ich prawdziwego zastosowania, bowiem nie były podłączone do żadnego komputera. Nie są jeszcze znane dokładne nazwy (nazywamy je więc Acer HMD czy Dell HMD) ani ceny poszczególnych urządzeń. Wiadomo jednak, że przygodę będzie można rozpocząć, dysponując łączną kwotą 800 USD (nieco ponad 3300 zł), bowiem ceny HMD rozpoczną się od 299 dolarów (ok. 1235 zł), a zestawy - zgodnie z obietnicą Microsoft - mają współpracować z PC o wartości 500 USD (ok. 2060 zł). Lenovo wyjawił przy tym, że jego zestaw nie będzie kosztował więcej niż 400 USD (ok. 1650 zł).

Zestawy VR różnią się ceną i funkcjonalnością, więc podobnie jak komputery z podzespołami różnej klasy będą oferować słabszą lub wyższą jakość doświadczenia.

Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2017, 16:59
1 940
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2017, 16:59
1 940
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.