Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Volvo integruje Skype dla Firm i Cortanę z se...

Volvo integruje Skype dla Firm i Cortanę z serią 90

Tegoroczne wiadomości ze styku motoryzacji i komputerów dotyczyły głównie samochodów autonomicznych, napędów elektrycznych i wspólnych przejazdów zarządzanych przez technologie cyfrowe. Dziś mamy dla Was zapowiedź nieco innego typu. Volvo poinformował, że do swoich pojazdów serii 90 dołączy Skype dla Firm, a później także Cortanę. To pierwsza tego typu integracja w świecie samochodów.

Zintegrowane doświadczenie Skype dla Firm pozwoli kierowcom przeglądać nadchodzące spotkania i informacje o uczestnikach, a także dołączać do konferencji za pomocą jednego stuknięcia w ekran. Na razie mowa jedynie o połączeniach audio na wzór obsługi telefonu przez samochodowe komputery. Z uwagi na bezpieczeństwo najprawdopodobniej nie będzie opcji rozmów wideo, które mogłyby rozpraszać kierowcę. "Wszyscy przez to przechodziliśmy, siedząc w aucie i próbując dołączyć do konferencji. Upuszczaliśmy telefon, próbując się połączyć, lub zapominaliśmy długiego hasła. To nienajlepszy sposób, by odebrać ważne połączenie w samochodzie. Ponadto nasza uwaga nie jest kierowana tam, gdzie powinna, czyli na drogę. Dzięki dodatkowi Skype dla Firm wszystko to odchodzi w niepamięć" - mówi Anders Tylman-Mikiewicz z Volvo Car Group.

Pomysł na integrację biznesowej wersji komunikatora może wydawać się zaskakujący, jednak nie jest do przeszkodą do obsługi połączeń ze zwykłego (konsumenckiego) Skype'a, jako że funkcja ta jest dostępna od przeszło dwóch lat. Wprowadzenie Skype do samochodów Volvo to także początek dalszego partnerstwa z Microsoft. W bliżej nieznanej przyszłości obie firmy będą pracować nad integracją Cortany, cyfrowej asystentki, która zapewni "bezproblemowe rozpoznawanie mowy i kontekstowe wglądy, by wspierać ludzi w codziennych aktywnościach i prognozować ich potrzeby".

Systemy rozpoznawania mowy to dla producentów samochodów już właściwie chleb powszedni. Jesteśmy ciekawi, jak Cortana w autach Volvo będzie wypadać na tle choćby Android Auto czy Apple CarPlay.

Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2016, 20:22
1 739
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2016, 20:22
1 739
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.