Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zapis z keynote'u WinHEC 2016 już do obejrzen...

Zapis z keynote'u WinHEC 2016 już do obejrzenia online

W tym tygodniu Microsoft prowadzi jedną ze swoich ważniejszych konferencji - WinHEC w Chinach. Podczas rozpoczynającego keynote'u zaprezentowano całkiem imponujący szereg nowości, o których pisaliśmy już wczoraj na podstawie posta Terry'ego Myersona. Konferencja nie była streamowana na żywo, jednak już teraz jej zapis jest dostępny online.

Znani liderzy poszczególnych działów Microsoft mówili w Chinach m. in. o pełnej wersji Windows 10 z aplikacjami x86 na smartfonach i tabletach z procesorem ARM, VR w Windows 10 i dalszych planach względem MR i VR. Największą sensację wzbudził oczywiście pełny Windows 10 na ARM. Jeśli chcecie zobaczyć pierwszą publiczną prezentację tej technologii, możecie od razu przejść do 53 minuty:

Do prezentacji wykorzystano tę samą konfigurację, o której pisał na blogu Terry Myerson. Chodzi o pełną wersję Windows 10 Enterprise Insider Preview, uruchomioną na (nieznanym) urządzeniu z układem Qualcomm Snapdragon 820 @ 1,59 GHz i 4 GB RAM. Na ekranie Panelu Sterowania (54 minuta) zobaczyć można wpis "64-bit Operating System, ARM based processor" oraz "Pen and Touch Support with 10 Touch Points". Microsoft sprecyzował później swoje plany, z których wynika, że Snapdragon 820 został użyty tylko w celach demonstracyjnych. Windows 10 dla urządzeń mobilnych ARM będzie dostępny dopiero dla SoC Snapdragon 835, a urządzenia te - jak wiemy - wejdą na rynek dopiero w przyszłym roku. Teoretycznie nie ma jednak przeciwwskazań, by Windows 10 (bez dopisku Mobile) uruchamiać na smartfonach o mocy zbliżonej do HP Elite x3 czy Alcatel IDOL 4S.

Na scenie pojawił się także EVP Qualcomm, Cristiano Amon. Mówił on o połączeniu tego, co najlepsze od Microsoft i od Qualcomm na jednym urządzeniu - pełnej kompatybilności z Windows 10, która w końcu stała się możliwa. "Integracja wysokiej wydajności, wysokiej efektywności obliczeniowej plus łączność, plus multimedia na chipsecie All-in-One - może to nowa definicja All-in-One z perspektywy krzemowej?" - kwituje Amon.

Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2016, 19:41
1 933
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2016, 19:41
1 933
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.