Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Londyńska policja testuje kamery połączone z ...

Londyńska policja testuje kamery połączone z Azure

We wrześniu tego roku Microsoft otworzył nowe centra danych w UK, które zaczęły obsługiwać Office 365 i Azure. Dziś możemy napisać o kolejnym rozszerzeniu infrastruktury chmurowej w tym regionie. Londyńska Metropolitan Police Service ogłosiła, że będzie używać Microsoft Azure do przechowywania danych rejestrowanych przez zakładane przez policjantów (Body-Worn) kamery. Formacja zakupiła 22 tys. "ubieralnych" kamer od Axon, jednego z partnerów Microsoft.

Kamery noszone na ciele policjantów mają dostarczać niezbitych dowodów z interwencji, co pozwoli uniknąć sytuacji, w których polegać można wyłącznie na zeznaniach i raportach. Wdrażany właśnie projekt dostarczy kamery 22 tysiącom funkcjonariuszy z 32 londyńskich boroughs. Zarejestrowane za ich pomocą materiały będą przechowywane w chmurze Azure, co pozwoli na dostęp do nich w dowolnym momencie. W rzeczywistości nagrywana będzie cała praca funkcjonariuszy. Dane będą przesyłane do chmury po zakończeniu zmiany, gdy kamera zostanie podłączona do stacji dokującej na posterunku.

"Chcieliśmy przechowywać dane w UK, by można było zachować przejrzystość w kwestii danych i miejsca ich przechowywania, a Microsoft jest dla Met od dawna zaufanym dostawcą. Posiadamy bardzo szczegółowe wymagania odnośnie do bezpieczeństwa danych, a oni [Microsoft] pozytywnie przechodzą wszystkie nasze wymagane audyty, stąd nie mamy żadnych obaw" - powiedział Adrian Hutchinson, lider Mobile Technology w Metropolitan Police. Obecnie na wyposażeniu policjantów z MPS znajduje się 3500 kamer. Planowane dojście do 22 tys. egzemplarzy ma zostać ukończone w lipcu 2017 roku. Koszt projektu opiewa na 10 mln funtów.

Brytyjska policja jest przykładem dość głośnego ostatnio zjawiska - cyfrowej transformacji. Wyposażenie funkcjonariuszy w "ubieralne" kamery rejestrujące ich służbę i przesyłanie danych do chmury wydają się sporym krokiem naprzód w dziedzinie kryminalistyki. Na sam koniec warto to zestawić z naszym tekstem z sierpnia, kiedy to MPS ogłosiła, że swoje 27 tys. PC z Windows XP chce zaktualizować do... Windows 8.

Krzysztof Sulikowski
1 grudnia 2016, 17:37
1 118
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 grudnia 2016, 17:37
1 118
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.