Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14...

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14959

Witajcie, Insiderzy! Po nieco ponad tygodniu nadszedł czas na nową kompilację z gałęzi Redstone 2, o której już śmiało możemy mówić Creators Update. Build o numerze 14959 ukazał się właśnie w kręgu Fast dla PC i urządzeń mobilnych. Wraz z jego wydaniem mamy Wam do przekazania ważny komunikat Dony Sarkar na temat Creators Update, a także nowej, zunifikowanej platformy aktualizacji Windows 10 i Windows 10 Mobile, która będzie współpracować z Windows Update. Na koniec przytoczymy tradycyjnie listy zmian - poprawek i znanych błędów.

Windows 10 Creators Update

Przytoczymy teraz w całości komunikat od szefowej programu Insider, Dony Sarkar: "W zeszłym tygodniu poprowadziliśmy event w Nowym Jorku, by podzielić się naszymi aspiracjami nadania pędu nowej fali kreatywności w Windows 10 Creators Update, a także nowymi urządzeniami, takimi jak Surface Studio i Surface Dial. Możecie załapać się na więcej szczegółów we wpisie na blogu Terry'ego Myersona. Jak wspominałam w zeszłym tygodniu, Windows jest górą lodową, a funkcjonalności, które ludzie 'widzą', są dość niewielkim odsetkiem pracy inżynierów, która jest wymagana, by nowy UI [interfejs użytkownika] był w ogóle widoczny. Windows Insiderzy, działający w ostatnich buildach, mogli już wypróbować Creators Update - wliczając w to zeszłotygodniowy build 14955. Nowe i ekscytujące widoczne funkcje, które były prezentowane na minionym wydarzeniu, zaczną być publikowane w nadchodzących tygodniach. Funkcje, takie jak Paint 3D Preview są już teraz dostępne dla Insiderów! Jesteśmy podekscytowani, mogąc przekazywać w ręce Insiderów więcej funkcji z nowego Creators Update w kolejnych miesiącach".

Lista nowości w kompilacji 14959

Unified Update Platform: mobilna kompilacja 14959 została udostępniona za pośrednictwem nowego systemu publikowania aktualizacji, zwanego Unified Update Platform (UUP). Będzie on wprowadzany do ogólnego użytku stopniowo - także na PC, IoT i HoloLens. Więcej na ten temat napiszemy w kolejnych postach!

Kontrola skalowania wyświetlania w maszynach wirtualnych na PC: Microsoft otrzymał feedback od użytkowników Hyper-V, którzy zgłaszali, ze wirtualne maszyny (VM) są czasami nieprawidłowo przeskalowane. Pojawiła się więc nowa opcja Powiększenia w menu Widok, która pozwala zmienić domyślną skalę i ustawić wartość 100, 125, 150 lub 200, co pozwala lepiej dopasować wygląd okna do własnych preferencji i rozdzielczości hosta. Microsoft wspomina też o rozwiązaniu problemu z niektórymi VM-ami, które nie wyświetlały panelu połączenia z pulpitem zdalnym po przejściu na pełny ekran. Naniesiono już poprawki, jednak wciąż mogą pojawić się tu pewne problemy.

W kolejnych wpisach przybliżymy Wam wprowadzone poprawki i znane problemy w wydaniach PC i Mobile, a także bardziej szczegółowo zajmiemy się tematem Unified Update Platform (UUP).

Redakcja: Krzysztof Sulikowski Opublikowano: 3 listopada 2016, 20:51 Odsłon: 743 Kategoria: Windows 10

Komentarze

aloooooooo. napiszta wreście do tego microsofta.... aby cuś się wreście działo... piszem przekornie fonetycznie jako Wy se śmiechotki jakie robita... przeca niby mi się aktualizacja szybka wersja sama ale cały czas mam 0% lub może nawet pojedyncze jakie promille... nic się nie dzieje żadna aktualizacja mi się w ogóle nie pobiera ! cały czas mam 0%... kompilacja 14959 niby dla wersji 1607... nic mi się nie pobiera na PC... a ile czasu niby mam mieć włonczonego kompa ??? abym zauważył pobieranie aktualizacji bez mikroskopu jakiego ??? może redakcja centrumxp by wreście co napisali byśta w trakcie czyli dla każdego kolejnego artykułu dajta samouczek czy cuś w chmurce jak wymusić aktualizację... jeśli pobieranie jakiego programu nie nastąpi to kliknij tu w ten oto link... na stronach gdzie jakie programy się pobiera a Windows 10 takiego wynalazku jeszcze nie zaimplementował abym bo wyłoncze to skoro to w ogóle nie pobiera poza komunikatem że oto pobieranie wersja 14959... i tylko numerek wersji kompilacji się zmienił a dalej jest pobieranie 0%... przestańta mnie danerwować...lub napiszta do microsofta aby to poprawił na PC kompa... bo się nie pobiera w ogóle mi...
any, 4 listopada 2016, 04:30. Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Jeśli na komputerze zainstalowano antywirus zewnętrznego dostawcy, aktualizacja do tego builda nie będzie możliwa, a system powróci do wcześniejszej wersji - może w tym rzecz?
KS, 4 listopada 2016, 16:06. Komentarz czeka na akceptację moderatora.
witam build 14959 jest jakiś niedorobiony pulpit wyświetla mi się po 5 minutach edge nie działa nie można wejść na ustawienia niektóre funkcje na pasku szybkiego uruchamiania nie działają
tolo, 6 listopada 2016, 10:21. Komentarz czeka na akceptację moderatora.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.