Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Teams - co potrafi nowa usługa dla ...

Microsoft Teams - co potrafi nowa usługa dla firm?

Na temat Skype Teams, a później Microsoft Teams pisaliśmy już we wrześniu i październiku. Ostatnie doniesienia w tej sprawie to pojawienie się dedykowanej strony i nieoficjalna zapowiedź publicznej bety w listopadzie. Liczyliśmy, że Microsoft zapowiedzi dokona na październikowej konferencji, ale ta okazała się być poświęcona nieco innym zagadnieniom. Teraz czas na oficjalną zapowiedź i przegląd najważniejszych funkcji!

Microsoft opisuje Teams jako "nowy, zorientowany wokół czatu obszar roboczy w usłudze Office 365", który "w jednym miejscu pozwala ludziom tworzyć i kontaktować się w naturalny, ludzki sposób... Sposób, który budzi zaufanie i pomaga w stworzeniu naturalnego rytmu, w którym idee wyłaniają się bez ograniczeń i organicznie ewoluują". Był to ogólny opis, który niewtajemniczonym nie mówi zbyt wiele. Przejdźmy teraz do dalszych szczegółów. Microsoft Teams jako centrum pracy zespołowej oferuje pracownikom organizacji lub członkom specjalnego projektu bezpośredni dostęp do wszystkiego, czego potrzebują w Office 365 - zawartości, narzędzi, osób i konwersacji - oraz zapewnia wbudowany dostęp do SharePoint, OneNote i Skype dla Firm. Ponadto istnieje możliwość edytowania dokumentów bez konieczności wychodzenia z aplikacji. O tym, jak istotna jest integracja z Office 365, świadczyć może poniższa grafika.

Aplikacja ma za zadanie "połączyć ludzi, konwersacje i zawartość". Oznacza to między innymi:

  • Wbudowany dostęp do Word, Excel, PowerPoint, OneNote;
  • Integrację z SharePoint, Power BI, Planner;
  • Inteligencję z Microsoft Graph;
  • Wyszukiwanie osób, plików i czatów;
  • Wykorzystanie technologii Office 365 Groups.

Microsoft Teams jest nowym przedstawicielem specyficznej platformy, w której liderem i obecnym wyznacznikiem jest Slack. W kuluarach mówi się o nieudanym przejęciu Slack przez Microsoft i w efekcie o pracach nad własnym środowiskiem. Cechy platformy konwersacyjnej dla zespołów to między innymi dostęp do tematycznych czatów, szybki dostęp do często używanych dokumentów, witryn i aplikacji, łączniki narzędzi zewnętrznych, takich jak RSS, Trello, GitHub i Asana, interfejsy API i inne narzędzia deweloperskie, które umożliwiają tworzenie integracji niestandardowych. W kwestii bezpieczeństwa Microsoft Teams także ma sporo do zaoferowania, wliczając w to obsługę standardów zgodności, szyfrowanie danych w czasie spoczynku i podczas przesyłania, a także uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Microsoft Teams działa w przeglądarce internetowej oraz jako aplikacja dla Windows, Mac, Androida i iOS. Od dziś z platformy w wersji poglądowej można korzystać w 181 krajach i w 18 językach. Funkcja jest dostępna dla użytkowników Office 365 Enterprise w planach E1, E3 i E5, a także Office 365 Business Essentials i Business Premium. Premierę pełnej wersji Teams przewidziano na pierwszy kwartał 2017 roku. Więcej informacji możecie znaleźć na polskiej stronie Microsoft Teams.

Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2016, 20:38
1 941
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2016, 20:38
1 941
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.