Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14...

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14955

Szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar, jest teraz w Nowej Zelandii na tamtejszej konferencji Microsoft Ignite, jednak nie stanowiło to dla niej przeszkody, by napisać parę słów o najnowszej kompilacji poglądowej Windows 10 i Windows 10 Mobile dla użytkowników w Fast Ring. Jak się pewnie domyślacie, jest to build z opracowywanej aktualnie gałęzi Rs2 (Redstone 2) i zawiera nowości, które do wydania publicznego trafią dopiero w przyszłym roku. Przypomnijmy, że Microsoft poprowadzi jutro konferencję, na której mowa będzie o nowościach w Windows 10, Office, oprogramowaniu, Surface i nie tylko. Bardzo możliwe, że kompilacja 14955 posłuży za tło do pokazu nowych możliwości.

W odróżnieniu od kompilacji 14951 sprzed pięciu dni, dziś nie mamy zbyt wielu nowości funkcjonalnych, za to całkiem sporo poprawiono. Zaczniemy więc tradycyjnie od listy nowości funkcjonalnych, by dalej przejść do zestawienia wprowadzonych poprawek i znanych błędów.

Co nowego w kompilacji 14955 dla PC?

Aktualizacja aplikacji Outlook Poczta i Kalendarz (PC i Mobile): aplikacje zostały zaktualizowane do wersji 17.7466.4062x.0. Spośród nowości warto wymienić:

  • Otwieranie nowych wiadomości e-mail w nowym oknie;
  • Wykorzystanie Szybkich Akcji bezpośrednio z nowego powiadomienia o wiadomości;
  • Funkcja zwrócenia czyjejś uwagi dzięki oznaczaniu @mentions. Wpisujemy symbol @ w treść dokumentu i zaczynamy wpisywać nazwę użytkownika, a następnie wybieramy go z listy.

Świadomość kontekstu w aplikacji Narrator (PC): podczas codziennej nawigacji możemy zostać powiadomieni o różnych grupach lub obszarach interfejsu, na które możemy skierować uwagę Narratora - np. we wstążce Office. By skonfigurować kontekstowo Narratora, wchodzimy do opcji poprzez skrót ALT + Caps Lock + /. By zdecydować, czy kontekst jest odczytywany przed czy po skierowaniu nań naszej uwagi (zwykle chodzi o kursor myszy), korzystamy ze skrótu CTRL + Caps Lock + /. By w dowolnym momencie sprawdzić kontekst, dwukrotnie naciskamy skrót Caps Lock + D.

To na razie tyle tytułem wstępu. Zostańcie jednak z nami, gdyż za moment skupimy się na poprawkach i znanych problemach w wydaniach dla PC i urządzeń mobilnych.

Krzysztof Sulikowski
25 października 2016, 19:43
1 812
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 października 2016, 19:43
1 812
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.