Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Anniversary Update dotarł na 77% PC z Windows...

Anniversary Update dotarł na 77% PC z Windows 10

AdDuplex udostępnił najświeższe statystyki, dotyczące użytkowania systemów Windows na całym świecie. Firma znana jest z monitorowania danych poprzez rozległą sieć reklam. Każdego miesiąca zamieszczany jest raport z 24-godzinnego okresu badania - teraz był to 19 października. Dowiemy się, jak wyglądają udziały systemów mobilnych, poszczególnych wydań Windows Phone i Windows 10 Mobile, a także jak przebiega adaptacja Anniversary Update wśród użytkowników PC.

Zaczniemy od wykresu, przedstawiającego udziały poszczególnych wydań systemów mobilnych Microsoft. Ciągle wiodący udział ma Windows Phone 8.1 (78,2%), a drugi na liście jest Windows 10 Mobile (13,7%). Niewielka część użytkowników pozostała przy Windows Phone 8.0 (6,%), nie dokonując aktualizacji, zaś systemy Windows Phone 7.x mają udział rzędu 2,1%. Zgodnie z prognozami AdDuplex udział Windows 10 Mobile nie zmienił się specjalnie - w badaniu z 20 września wynosił on równe 14%.

Teraz kolej na wersje Windows 10 Mobile. Ponad 90% użytkowników tego systemu korzysta już z wydania 1607 (Anniversary Update) lub nowszego. Mowa o kompilacjach z gałęzi Redstone 2, które można pozyskać w programie Windows Insider. Z wydania listopadowego (1511) korzysta zaś prawie co dziesiąty użytkownik. Warto to zestawić z danymi z ostatnich dwóch miesięcy, kiedy to Anniversary Update znajdował się odpowiednio na 52,4% i 82,4% smartfonów z W10M.

Czas na segment PC i zestawienie dominujących wydań Windows 10. Wygląda na to, że Anniversary Update stał się wreszcie szeroko rozpowszechniony i wkrótce wskaźnikiem adaptacji dogoni wydanie mobilne. Pod tym względem rocznicowa aktualizacja pobiła blisko dwukrotnie swój udział z zeszłego miesiąca (z 34,5% na 76,6%). Z listopadowych kompilacji korzysta prawie co piąty użytkownik Windows 10, a z podstawowej wersji z lipca 2015 roku - mniej niż co dwudziesty. Użytkowników testujących wydania z gałęzi Redstone 2 w ramach programu Windows Insider jest obecnie 0,7%.

Pokaz slajdów autorstwa AdDuplex możecie prześledzić na portalu Slideshare.net. Są tam też dodatkowe informacje o producentach smartfonów i komputerów PC, które jednak nie wyróżniają się na tle danych z poprzednich miesięcy.

Krzysztof Sulikowski
21 października 2016, 18:05
1 435
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 października 2016, 18:05
1 435
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.