Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Band 3 jednak istnieje? Mamy nowe dowody

Band 3 jednak istnieje? Mamy nowe dowody

Na początku tego miesiąca Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2 i zapowiedział, że nie doczeka się ona następczyni... przynajmniej w tym roku. Dalsze losy marki stanęły pod znakiem zapytania, zwłaszcza że dane nam już było zobaczyć urządzenie, które zidentyfikowano jako prototyp Band 3. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne dowody na istnienie tego urządzenia.

Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w temacie wearables, o czym świadczy nowa seria zdjęć. To, co na nich zobaczymy, to najprawdopodobniej właśnie Band 3. Rzecznik firmy zapowiedział wprawdzie, że "nie planuje ona wydania kolejnego urządzenia Band w tym roku", jednak nie przekreślił szans na premierę w przyszłym roku. Zostało też potwierdzone, że grupa pracująca nad wniesieniem Windows 10 do Band 2 została niedawno rozwiązana, a opaska nadal będzie działać pod dyktando własnego firmware'u. To również nie było powodem, dla którego Microsoft miałby nie wydawać trzeciej generacji urządzenia.

Choć same zdjęcia nie mówią wiele o funkcjonalności Band 3, nieoficjalne doniesienia wskazują na wodoodporność, czujnik EKG i wsparcie dla RFID (ang. Radio-frequency identification). Jeśli dobrze się przyjrzycie, na ekranie zobaczycie też kafelek symbolizujący pływanie. Jako że urządzenie ma być wodoodporne, pojawi się wsparcie dla śledzenia postępów w tym sporcie wodnym.

Nie jest do końca jasne, czy zaprezentowane na zdjęciach urządzenie kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Z jednej strony mówi się w kuluarach o porzuceniu marki Band, a z drugiej strony wiele dowodów temu przeczy. Czy miłośnicy technologii ubieralnych doczekają się trzeciego wydania Band? Tego dowiemy się w przyszłym roku.

Krzysztof Sulikowski
13 października 2016, 14:25
1 284
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 października 2016, 14:25
1 284
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.