Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview: poprawki i błedy ...

Windows 10 Insider Preview: poprawki i błedy w buildzie 14936 dla PC

Dziś ukazała się kompilacja 14936 dla PC i smartfonów w kręgu Fast i gałęzi Redstone 2. Jest to pierwsza kompilacja w tym kręgu od czasu wydania 14931 z 21 września (a więc równo sprzed tygodnia). Na temat nowości funkcjonalnych pisaliśmy szerzej w poprzednim poście, a teraz weźmiemy pod lupę wprowadzone poprawki i znane problemy w kompilacji dla PC.

Co zostało poprawione w kompilacji 14936 dla PC?

 • Rozwiązano problem z aplikacją Narrator, która nieprzerwanie, co sekundę odczytywała czas z paska postępu podczas odtwarzania audio w aplikacji Muzyka Groove.
 • Rozwiązano problem z nawigacją w aplikacji Ustawienia - klawisz Tab jest znów aktywny.
 • Rozwiązano problem z często wysypującym się Explorer.exe wśród niektórych Insiderów, zwłaszcza korzystających z wielu przełączników sieciowych.

Co wymaga poprawy w kompilacji 14936 dla PC?

 • Opcjonalne komponenty mogą nie działać w tym buildzie. By przywrócić ich działanie, w aplikacji Ustawienia wyszukujemy "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" i wybieramy z listy dodatkowe komponenty. Będą one aktywne po restarcie systemu.
 • Aplikacje i gry Tencent wywołują niebieski ekran śmierci (BSOD).
 • Po wpisaniu sfc /scannow w Wierszu poleceń z uprawnieniami administratora, przy 20% proces zakończy się niepowodzeniem i komunikatem, że "nie można wykonać tej operacji".

Jak widzimy, kompilacja 14936 dla PC nie otrzymała zbyt wielu poprawek, a 2 z 3 znanych problemów pochodzą jeszcze z wcześniejszych wydań. Nieco inaczej wygląda to w kompilacji mobilnej, gdzie poprawek jest dużo więcej. Tłumaczyć to powinniśmy tym, że poprzednia kompilacja 14931 nie doczekała się odpowiednika mobilnego z uwagi na poważne błędy, które nawet w Fast Ring mogłyby uniemożliwiać względnie stabilną pracę i dostarczanie feedbacku.

Krzysztof Sulikowski
28 września 2016, 22:38
1 907
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 września 2016, 22:38
1 907
OdsłonyKomentarze

Kilkakrotna próba instalacji kompilacji 14936 kończy się automatycznym powrotem do poprzedniej kompilacji W10 PRO IP 14931.1000.Co z tym zrobić, zaczekać do następnej kompilacji ? Takiej sytuacji jeszcze nie miałem.
Cicius, 29 września 2016, 10:07
dlaczego ?... pytam po raz kolejny: dlaczego ??? na windows insider NIE MA INFORMACJI jaka jest bieżąca wersja do pobrania jako iso ... co to w chowanego jaka zabawa ??? i czy pobieram z Fast Ring bo tego też w ogóle nie mam pojęcia CO JA POBIERAM ... chciałem pobrać Redstone 2 a jakoś do tego miejsca pobrania jakoś nie mogę dotrzeć jako zarejestrowany !!! przecież... !
zuuu, 30 września 2016, 12:14

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.