Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview: build 14936 dla P...

Windows 10 Insider Preview: build 14936 dla PC i smartfonów

Tuż po aktualizacji zbiorczej 14393.222 dla PC w kręgach Release Preview i Slow ukazała się zapowiedź zupełnie nowej kompilacji Windows 10 Insider Preview dla kręgu Fast. Oto i ona! Po nietrwającej długo przerwie ukazał się nowy build zawierający nowości funkcjonalne oraz pakiet poprawek. Nowości funkcjonalne przypadły w udziale praktycznie tylko wersji PC, dlatego nią zajmiemy się jako pierwszą.

Co nowego w kompilacji 14936 dla PC?

Nowe rozszerzenia w Microsoft Edge: Dona Sarkar pisze o współpracy z deweloperami, której owocem są nowe rozszerzenia, dostępne w początkowej fazie dla Insiderów. Pierwszym z nich jest Turn Off the Lights - lekki i przydatny dodatek, zaprojektowany, by dostarczyć wygodnego doświadczenia oglądania wideo. O feedback proszą się też inne rozszerzenia: Tampermonkey - menedżer skryptów, pozwalający spersonalizować zawartość witryn, oraz Microsoft Personal Shopping Assistant - inteligentna karta zakupowa współpracująca z wieloma sklepami internetowymi. Jak zaznacza Dona, wszystkie te rozszerzenia można zainstalować w dowolnej kompilacji Anniversary Update.

Zmiany w procesach uwierzytelniania: Po aktualizacji do najnowszych kompilacji Insider Preview możecie zauważyć, że udostępnione urządzenia w sieci domowej zostały usunięte z odpowiadającego im folderu. To samo dotyczy mapowanych dysków sieciowych. Jeśli zmienimy ustawienia sieci na "prywatną" lub "firmową", urządzenia i dyski będą na powrót widoczne. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Microsoft Security Bulletin.

Aktualizacje Windows Subsystem for Linux (WSL): WSL w nadchodzącym wydaniu będzie instalować Ubuntu w wersji 16.04 (Xenial) zamiast Ubuntu 14.04 (Trusty). Zmiana ta dotyczy Insiderów, instalujących nowe instancje (lxrun.exe /install lub przy pierwszym uruchomieniu bash.exe). Istniejące instalacje z Trusty nie będą upgrade'owane automatycznie - można tego dokonać samodzielnie poleceniem do-release-upgrade. Możecie też zapoznać się z dokumentacją WSL.

To wszystko, co wiadomo na temat nowych funkcji i zmian w Windows 10 dla PC. Nie dotyczą one specjalnie wydania mobilnego, więc poświęcimy mu nieco uwagi dopiero w kontekście poprawek i znanych problemów. W międzyczasie taką samą listę przedstawimy Wam w odniesieniu do PC.

Krzysztof Sulikowski
28 września 2016, 22:13
1 931
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 września 2016, 22:13
1 931
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.