Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft na kilka lat wycofa się z mobilnego...

Microsoft na kilka lat wycofa się z mobilnego rynku konsumenckiego

Wąska oferta nowych smartfonów Lumia, brak modeli niskobudżetowych, spadające przychody ze sprzedaży smartfonów, niezbyt dużo mobilnych nowości w Anniversary Update i niewielki udział Windows 10 Mobile na rynku mobilnym - wszystko to od miesięcy wskazuje na postępujące odchodzenie w cień Microsoftu i jego mobilnego biznesu. Dotąd łączyliśmy fakty, liczby i przesłanki. Dziś pojawił się oficjalny głos ze strony Microsoft France, który tylko potwierdził nasze przypuszczenia.

Vahé Torossian, od niedawna dowodzący francuską filią Microsoft, w rozmowie z Le Point tłumaczy, że Microsoft jest świadomy atrakcyjności telefonów z iOS i Androidem dla konsumentów i z tego powodu firma skupia się na dotarciu do klientów biznesowych. Jednocześnie firma czekać ma na "skok technologiczny", w oparciu o który ma zaliczyć wielki powrót na rynek mobilny w następnych latach. "Naszą strategią w Windows Phone jest skupienie się na klientach biznesowych - jesteśmy teraz poza rynkiem masowym. Bilet wstępu na ów rynek jest teraz zbyt drogi. Liczymy raczej na skok technologiczny w nadchodzących latach, który popchnie do przodu całą kategorię. W tym okresie przejściowym nie pozostaniemy na konsumenckim rynku smartfonów" - wyjaśnia Torossian.

Lumia 950 XL

Oczywiście nie jest to żadna nowość dla osób, interesujących się "Mobilnymi Okienkami" i smartfonami Lumia. Po raz pierwszy jednak wysoki rangą przedstawiciel Microsoft sformułował wnioski w tak bezpośredni sposób. Wcześniej słyszeliśmy o tym, że Windows 10 Mobile nie jest tegorocznym priorytetem w Microsoft, mimo że firma nadal udziela wsparcia wszystkim swoim klientom. Firma ponownie o tym zapewniła podczas sesji Discover what’s next for Windows 10 Mobile na konferencji Ignite 2016 - Microsoft wciąż wspiera swój mobilny OS i ekosystem urządzeń, wliczając w to własne smartfony.

Z czym więc zamierza powrócić Microsoft? Vahé Torossian nie skomentował plotek o niepotwierdzonym wciąż Surface Phone. Przedstawiciel francuskiej filii potwierdził jedynie, że "linia produktów Surface ma ewoluować w nowe typy urządzeń kieszonkowych", co wcześniej nie było wcale tak oczywiste.

Krzysztof Sulikowski
28 września 2016, 19:02
2 394
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 września 2016, 19:02
2 394
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.