Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Ignite 2016 - jak wygląda bezpiecze...

Microsoft Ignite 2016 - jak wygląda bezpieczeństwo w chmurze?

Jak łatwo wywnioskować z dotychczasowego przebiegu konferencji, kluczową rolę w transformacji biznesu pełni chmura. Z jej możliwości korzystają już najwięksi wyjadacze w branży IT czy przemyśle motoryzacyjnym, jednak chmura jest także dostępna dla przedstawicieli małego czy średniego biznesu. Microsoft wychodzi z propozycją strategii, jaką obrać mogą firmy, pragnące w najbliższych latach przenieść swoje rozwiązania do infrastruktury w chmurze. Warto jednak poświęcić chwilę uwagi, by lepiej poznać chmurę od strony bezpieczeństwa.

"Machine learning, zaawansowana analityka, IoT..." - to tylko niektóre z nowych technologii, które w oparciu o chmurę wdraża się do współczesnych aplikacji. Microsoft przekonuje, że sposób ich wdrażania musi być bezpieczny. Zapewnia to technologia chmury oferowana przez Microsoft:

Rozpoczyna się prezentacja. Na mapie poniżej zobaczycie regiony Azure - są to centra danych, które w fizyczny sposób odpowiadają za utrzymanie aplikacji i rozwiązań, stawianych w Microsoft Azure. Obecnie takich regionów istnieje 34.

W dalszej części prezentowane jest wideo, w którym poznajemy szczegóły jednego z takich regionów. Na centrum danych składa się tyle betonu, że można za jego pomocą wybudować trakt z Paryża do Londynu. Jest on w 100% neutralny pod względem węglowym, posiada wielowarstwowe zabezpieczenia fizyczne i logiczne, mieści miliony rdzeni obliczeniowych, jego okablowanie zdołałoby okrążyć świat dwukrotnie, jego powierzchnia zdolna jest pomieścić cztery boiska futbolowe... a to tylko jeden z 34 istniejących regionów Azure. Mieści się on w Dublinie, w Irlandii. Podobne regiony zlokalizowane sa choćby w Singapurze czy Amsterdamie.

W dalszej części prezentacji Scott Guthrie dowodzi, że Microsoft Cloud jest zaufaną chmurą, spełniającą szereg wymogów. Microsoft Cloud posiada więcej certyfikatów, niż jakikolwiek inny dostawca chmury, jest liderem w zakresie ochrony prywatności i gwarantuje unikalność rezydujących w chmurze danych. Chmura Microsoftu jest także jedyną tego typu platformą, która przeszła pewne bardzo rygorystyczne certyfikacje w Chinach i Niemczech.

No dobrze, wiemy już, że chmura jest bezpieczna. Teraz czas na parę słów o hybrydowych możliwościach Microsoft Cloud w zakresie typowych rozwiązań IT.

Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 17:17
1 006
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 września 2016, 17:17
1 006
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.