Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office Lens z Windows Phone trafił na PC z Wi...

Office Lens z Windows Phone trafił na PC z Windows 10

Dwa i pół roku temu Microsoft przedstawił Office Lens - aplikację dla Windows Phone 8, opartą na technologii optycznego rozpoznawania znaków. Pozwalała ona łatwo i szybko przekonwertować grafikę na tekst z dodatkowymi elementami (jak tabele, grafiki, wykresy itd.). Wystarczyło zrobić zdjęcie dokumentu, tablicy lub kartki z bazgrołami. Office Lens w parę chwil zamieniał to na plik kompatybilny z pozostałymi aplikacjami Office. Teraz aplikacja wyszła poza świat mobilny i dotarła na pozostałe urządzenia z Windows 10.

Office Lens dzięki standardowi Univesal Windows Platform (UWP) oferuje teraz swoje supermoce komputerom PC, tabletom, smartfonom, a nawet HoloLens. Niezależnie, czy chcemy zdigitalizować szkice, przenieść wzory czy przekonwertować zapisane w pamięci telefonu zdjęcie dokumentu lub zrzut ekranu na plik tekstowy - Office Lens wszystko to zrobi automatycznie, a następnie pozwoli wykorzystać w aplikacjach OneNote, Word lub PowerPoint, a także otwierać jako dokumenty PDF. Office Lens zadba też o to, by obraz został odpowiednio przycięty i wykadrowany. Usuwane są też odbłyski i cienie, zaś kolory zostają wzbogacone. W przypadku trybu zdjęcia, aplikacja zapisuje obraz zarówno w albumie Z aparatu, jak i w programie OneNote. "Aplikacja Office Lens to jak skaner w kieszeni. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształca notatki z białej lub czarnej tablicy do postaci cyfrowej. Zawsze znajdziesz ważne dokumenty lub wizytówki. Zapisuj pomysły i rób zdjęcia do przejrzenia później. Nie zgubisz już przepisów ani zapisków na kartkach samoprzylepnych!" - dodaje Microsoft.


Office Lens współpracuje z pakietem Office 365

Microsoft wspomina też o integracji Office Lens z Office 365 i OneDrive dla Firm na platformach Windows, Android i iOS: "Dzięki ostatnim aktualizacjom Office Lens dla Windows 10, Android i iOS możesz bezpiecznie zapisywać swoje skany na służbowym bądź szkolnym koncie Office 365. Gdy współpracujesz w OneNote, potrzebujesz grafiki na OneDrive lub chcesz odtworzyć dokument w Wordzie, Office Lens dostarcza tych treści w bezpieczny sposób do twojego Office 365. Wystarczy, że zalogujesz się w Office Lens przy pomocy służbowego lub edukacyjnego adresu e-mail i przechwycisz interesujące treści. Twoje skany będą wówczas łatwe do udostępnienia i zabezpieczone dzięki Office 365". Microsoft demonstruje przykładowy scenariusz wykorzystania Office Lens w trzech krokach:


Zrób zdjęcie, a następnie zapisz je i edytuj w OneDrive dla Firm lub OneNote w Office 365.

Office Lens pobierzemy za darmo na każdą z platform: iOS | Android | Windows

Krzysztof Sulikowski
15 września 2016, 19:54
1 845
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 września 2016, 19:54
1 845
OdsłonyKomentarze

Popracujcie trochę nad layoutem. Za mała czcionka, za mały line-height. Zbyt mały kontrast. Źle się to czyta.
Damian, 16 września 2016, 12:49
dzięki za feedback :)
Krzysztof Sulikowski, 16 września 2016, 19:12

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.