Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Book jako platforma do produkcji muzy...

Surface Book jako platforma do produkcji muzycznej

Microsoft co pewien czas przedstawia sylwetki twórców i wyjątkowych indywidualności, którzy w swej pracy sięgają po produkty firmy. Dziś możemy przywołać postać Nate'a Marsa, producenta muzycznego, projektanta dźwięku, a także konsultanta marketingowego. Łącząc zamiłowanie do muzyki i technologii, wykorzystuje on Surface Book w swoich licznych projektach. Sprawdźmy, jak pierwszy laptop od Microsoft sprawdza się w domowym czy profesjonalnym studiu muzycznym.

Najpierw jednak kilka słów wstępu. Kim jest Nate Mars? To producent i technolog muzyczny, działający w Nowym Jorku. Wydaje on swoją muzykę w kilku labelach, a niektóre z jego utworów są licencjonowane na potrzeby filmów i TV. Prócz nagrywania i aranżacji Nate pracuje jako konsultant marketingowy i strategiczny. Od kilku lat pracuje jako dyrektor marketingu w szkole produkcji muzycznej i DJ'ingu Dubspot. W branży technologicznych startupów współpracował m.in. z twórcami platform Splice i SpaceoutVR. Nate wyprodukował kilka unikalnych podkładów dla zespołu Surface, które to były prezentowane na festiwalach w USA i Kanadzie. Surface Book otrzymał od firmy Microsoft, by korzystał z niego do produkcji muzyki oraz demówek.

"Jedną z moich ulubionych rzeczy, związanych z tworzeniem na Surface Book, jest to, że twoje oprogramowanie po prostu otwiera się i możesz dotrzeć do każdego z parametrów szybciej, niż gdybyś potrzebował kombinacji klawiszy lub mapował parametry w kontrolerze MIDI. Dane było mi też uruchamiać pełny zestaw do grania na żywo na raz z wizualnym komponentem na tym samym komputerze połączonym z projektorem i wszystko działało gładko" - opowiada producent. Na pytanie, z jakiego oprogramowania korzysta, odpowiada: "DAW-y takie jak Bitwig i Ableton Live świetnie współpracują z Surface. Fascynujące jest używanie programów do tworzenia muzyki, które są zoptymalizowane pod kątem interakcji dotykowej i mają potężny procesor, który odpala wszystko".

Nate Mars przyznaje, że z muzyką ma do czynienia od dziecka, a jego przygoda z produkcja zaczęła się od dziecięcego magnetofonu i keyboardu Casio. Później w jego ręce wpadł 4-ścieżkowy magnetofon oraz elektryczny bas. W porównaniu z urządzeniami analogowymi "technologie pokroju Surface wciąż wyłaniają się [jako coś nowego], czyniąc proces nagrywania jeszcze łatwiejszym i bardziej zabawnym". Producent korzystał w swojej karierze z wielu stacji muzycznych (DAW) i rozwiązań pokroju Logic Pro, Ableton Live i Push 2. Obecnie w swoim studio korzysta głównie z Bitwig i Ableton Live, które uruchamia na Surface Book.

Krzysztof Sulikowski
12 września 2016, 22:03
1 195
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 września 2016, 22:03
1 195
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.