Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Cardinal. All-in-One od Microsoft już...

Surface Cardinal. All-in-One od Microsoft już w październiku?

W październiku Microsoft poprowadzi konferencję z pokazem nowego sprzętu. Mogą to być propozycje zewnętrznych partnerów z Windows 10, ale równie dobrze nowe urządzenia z rodziny Surface. Takiego zdania jest (zawsze dobrze poinformowana) Mary Jo Foley, która podzieliła się ze światem ostatnimi doniesieniami. Czy jeszcze w tym roku dane nam będzie ujrzeć pierwszy PC typu All-in-One od Microsoft?

Z raportu Foley wynika, że tej jesieni Microsoft pokaże nowe urządzenie, rozwijane jeszcze pod nazwą Surface Cardinal. Ma to być produkt, "zamieniający nasze biurko w studio". PC ma mieć wszechstronne zastosowanie - od gier, poprzez grafikę i wideo, kończąc na produkcji muzycznej. Cardinal ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 21, 24 lub 27 cali (do wyboru), być może także z technologią Perceptive Pixel, zawartą w Surface Hub. All-in-One miałby stanowić bardziej przystępną dla konsumenta odpowiedź na wysoko zaawansowany, gigantyczny tablet, kierowany do firm i instytucji publicznych. Jak mógłby wyglądać Surface Cardinal? Zobaczcie kilka koncepcji od Yanko Design:

Warto przypomnieć, że w tamtym roku Microsoft złożył wniosek patentowy, opisujący modularny PC typu All-in-One. Patent został opublikowany w lutym. Firma nie tylko nie zdradza żadnych szczegółów co do urządzenia, ale nawet jeszcze nie zapowiedziała wydarzenia, które poprowadzi. Oczywiście nowy członek rodziny Surface nie będzie jedyną nowością tej jesieni. Microsoft planuje też podobno odświeżenie istniejących tabletów Surface i wprowadzenie nowych modeli z lepszymi procesorami. Rewelacji pokroju Surface Book 2 czy Surface Pro 5 z pewnością przed 2017 r. nie ujrzymy, podobnie jak enigmatycznego Surface Phone. Microsoft może też chcieć zaktualizować oparte na układach Atom Surface 3 i Microsoft Band 2.

Obok produktów sygnowanych logo Microsoft z pewnością zostaną zaprezentowane nowości od partnerów OEM. W zeszłym roku firma poprowadziła podobne wydarzenie 6 października, prezentując m.in. Surface Book, Surface Pro 4, Band 2.0 i Lumię 950/950 XL.

Krzysztof Sulikowski
8 września 2016, 18:58
2 188
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 września 2016, 18:58
2 188
OdsłonyKomentarze

Obawiam się, że powyższa koncepcja mija się z patentem i nie będzie tak wyglądać w rzeczywistości.
Lehu, 9 września 2016, 07:48
To tylko wizja artystyczna grafika :)
Krzysztof Sulikowski, 9 września 2016, 16:34
Ta myszka pewnie jest superwygodna ;)
Gucio, 12 września 2016, 07:58

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.