Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

UWP Community Toolkit dla deweloperów Windows...

UWP Community Toolkit dla deweloperów Windows 10

Universal Windows Platform to standard aplikacji kompatybilnych ze wszystkimi urządzeniami z Windows 10, w tym także HoloLens i Xbox One. Pozwala on także na niemal całkowicie zautomatyzowaną konwersję kodu z Androida, iOS czy klasycznych aplikacji desktopowych Win32 i .NET. By zachęcić deweloperów do swej platformy, Microsoft co pewien czas udostępnia i aktualizuje pakiety narzędzi, które tworzenie dla platformy czynią coraz prostszym i przyjemniejszym przedsięwzięciem. Do grona takich udogodnień dołączył nowy zestaw narzędzi.

UWP Community Toolkit to nowy projekt, który pozwala społeczności deweloperskiej na współpracę i wprowadzanie własnych pomysłów do standardu UWP. Jak zaznacza Microsoft, pakiet powstał z myślą o trzech kwestiach:

  • Uproszczony rozwój aplikacji - pakiet narzędzi zawiera kilka udogodnień (funkcje pomocnicze, własne kontrolki i usługi dla aplikacji), które upraszczają lub demonstrują typowe praktyki deweloperskie. Chodzi także o zminimalizowanie objętości kodu do własnoręcznego napisania.
  • Open-Source - zestaw narzędzi (kod źródłowy, znane błedy i harmonogram) będzie rozwijany jako projekt otwartoźródłowy. Microsoft zachęca społeczność .NET do wprowadzania swoich rozwiązań.
  • Powiązanie z SDK - feedback od użytkowników UWP Community Toolkit będzie brany pod uwagę w trakcie prac nad kolejnymi wersjami Windows SDK dla Windows 10.

Na jakie udogodnienia mogą liczyć programiści? Microsoft podaje kilka przykładów. Pakiet pozwala np. wprowadzić funkcję udostępniania treści z aplikacji w mediach społecznościowych (jak Twitter) z pominięciem kodowania uwierzytelniania OAuth - te działania robi za nas UWP Toolkit. Inny przykład to animacja elementów interfejsu (UI), którą można wprowadzić poprzez zaledwie jedną linijkę kodu. Pakiet jest zgodny ze wszystkimi aplikacjami UWP napisanymi w C# lub VB.Net, o ile te są zgodne z aktualnym Windows SDK (dla builda 10586 lub wyższego). Dotyczy to również aplikacji Win32 skonwertowanych za pomocą mostka Project Centennial.

By poznać możliwości UWP Toolkit, nie trzeba nawet pobierać zestawu narzędzi czy Windows SDK. Microsoft udostępnił w Sklepie Windows specjalną aplikację UWP Community Toolkit Sample App. Zawiera ona przykłady wykorzystania narzędzia oraz fragmenty kodu, które można wykorzystać do rozpoczęcia nowego projektu. Jeśli jednak zamierzacie skorzystać z narzędzia, instrukcję jego uruchomienia wraz z odnośnikami do dokumentacji i kodu źródłowego znajdziecie na blogu Windows Developer.

Krzysztof Sulikowski
19 sierpnia 2016, 17:53
1 557
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 sierpnia 2016, 17:53
1 557
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.