Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy dział artykułów już dostępny - zapraszam...

Nowy dział artykułów już dostępny - zapraszamy do lektury na temat chmury Azure

Chmura to ostatnimi czasy bardzo gorący temat. Na łamach CentrumXP często informowaliśmy o nowinkach dotyczących Office 365 i chmury publicznej Microsoft Azure. Są ku temu dobre powody - przede wszystkim Microsoft jest jednym z liderów technologii chmury. W ostatnich dniach jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się analizą rynku IT - Gartner Inc. - ogłosiła, że rozwiązania Microsoftu z zakresu technologii IaaS (z ang. Infrastructure as a Service) po raz trzeci z rzędu zostały najwyżej ocenione przez klientów pod względem przydatności i niezawodności w środowiskach produkcyjnych i testowych. Metodologię i detale tej analizy możecie poznać, zaznajamiając się z raportem "Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service Worldwide".

Ciekawostka, którą rownież można wyczytać we wspomnianym wyżej raporcie, to fakt, iż statystycznie jedna na trzy maszyny wirtualne konfigurowane w Microsoft Azure działa pod kontrolą systemu operacyjnego z rodziny Linux. Podobne dane publikuje sam Microsoft, który w wydanej ostatnio infografice informuje, ze trzy na pięć aplikacji dostępnych w Azure Marketplace to rozwiązania wykorzystujące system Linux, a co czwarta aplikacja webowa uruchamiana w ramach Azure działa w oparciu o oprogramowanie Open Source. Kolejne informacje dotyczące wykorzystania wolnego oprogramowania w chmurze firmy z siedziba w Redmond znajdziecie na poniższej infografice. Dane te potwierdzają, jak wszechstronną i uniwersalną platformą jest Azure - technologia chmury Microsoft.

CentrumXP również dostrzega ogromny potencjał chmurowego rozwiązania. W związku z tym miło nam poinformować o pojawieniu się nowej kategorii "Microsoft Azure" w sekcji artykułów dostępnych na portalu CentrumXP. Pod adresem www.CentrumXP.pl/MicrosoftAzure nasi czytelnicy będą mogli odnaleźć serię autorskich artykułów wprowadzających do technologii chmury, a także ciekawe teksty i poradniki poruszające bardziej zaawansowane kwestie dotyczące wykorzystania i konfiguracji Azure.

Jeśli więc jesteście zainteresowani, czym jest wspomniany wyżej IaaS, czym dokładnie jest Azure i wirtualizacja, w jaki sposób można samemu bezpłatnie poznać możliwości tej technologii, a także wykorzystać moc obliczeniową chmury w praktycznie dowolnym rozwiązaniu, gorąco zachęcamy do częstego odwiedzania CentrumXP i działu Microsoft Azure. Dedykowaną zakładkę znajdziecie także w menu Artykuły w górnym panelu CentrumXP.

Patryk Pilarski
18 sierpnia 2016, 22:07
1 242
Odsłony
Patryk Pilarski
18 sierpnia 2016, 22:07
1 242
Odsłony


Źródło: /MicrosoftAzure/

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.