Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft udostępnił nową serię maszyn wirtua...

Microsoft udostępnił nową serię maszyn wirtualnych z Windows 10

By zachęcić deweloperów do rozwijania aplikacji uniwersalnych (UWP), Microsoft opublikował nową listę maszyn wirtualnych Windows w wersjach ewaluacyjnych. Zapewniają one dostęp do najnowszej wersji Windows bez konieczności instalowania go w klasyczny sposób. Wystarczy postawić VM na komputerze z Windows lub Mac, by testować na nim oprogramowanie. W tym miesiącu pojawiło się aż siedem nowych pozycji, wliczając w to najnowszą wersję Windows 10 (Anniversary Update) oraz serię narzędzi programistycznych.

Jak tłumaczy Microsoft, środowisko programistyczne systemu Windows 10 można wypróbować "bez marnowania czasu na wykonywane zwykle w takich sytuacjach konfigurowanie urządzenia na potrzeby programowania i testowania. Uruchom tę maszynę wirtualną na komputerze Mac lub PC, aby wypróbować 60-dniową wersję ewaluacyjną narzędzi i technologii w ramach platformy uniwersalnej systemu Windows w celu szybszego przeniesienia swojego istniejącego już kodu do systemu Windows". Nie bez kozery Microsoft podkreśla możliwość przenoszenia kodu - pozwalają na to pakiety z serii Windows Bridge, oferujące szybką konwersję aplikacji z Androida, iOS, Win32 i .NET do Uniwersalnej Platformy Windows.

http://blog.parallels.com

"W środowisku programistycznym systemu Windows 10 udostępniono wiele różnych implementacji maszyn wirtualnych zgodnych z najnowszą wersją i gotowych do użycia" - dodaje Microsoft. Obsługiwane implementacje to VMWare, Hyper-V, VirtualBox i Parallels. No dobrze, teraz czas na konkretne nowości, a więc VM-y, oddane w tym miesiącu na użytek deweloperów:

Microsoft dodaje, że przed pobraniem maszyny wirtualnej warto wygospodarować ok. 20 GB wolnego miejsca na dysku. Wszystkie nowe implementacje pobierzemy bezpłatnie ze strony Windows Dev Center.

Krzysztof Sulikowski
9 sierpnia 2016, 14:54
2 044
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 sierpnia 2016, 14:54
2 044
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.