Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

W Iowa powstaje nowe centrum danych Microsof...

W Iowa powstaje nowe centrum danych Microsoftu

Kilka dni temu Microsoft ogłosił kolejne kwartalne sprawozdanie finansowe. Chyba nikogo nie dziwi, że w 2016 roku prawdopodobnie największy sukces odniosą aplikacje opierające się na technologii chmury. Już teraz przychody z Azure wzrosły o ok. 102%, co oznacza, że firma w ciągu roku zwiększyła dwukrotnie liczbę użytkowników. Microsoft już wiele razy udowodnił, że potrafi płynnie przechodzić z roli twórcy oprogramowania komputerowego do producenta telefonów oraz dostawcy chmury. Naturalną konsekwencją jest więc fakt, że firma pragnąc popularności swoich usług, potrzebuje również większej ilości centrów danych na całym świecie.

Firma z Redmond doskonale zdaje sobie sprawę, że aby zaspokoić rosnący popyt na bezpieczne i szybkie przechowywanie plików w sieci, musi zwiększyć swoje inwestycje w chmurę. Już wcześniej w tym miesiącu pojawiły się informacje o możliwym dzierżawieniu przez Microsoft centrum danych w Wirginii. Prawdopodobnie firma planuje nadal rozbudowywać swoje placówki na całym obszarze Stanów Zjednoczonych. Według raportu The Des Moines Register spółka przygotowuje się do stworzenia kolejnego miejsca w stanie Iowa. Nie jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w tym regionie, bowiem według raportów również dwie inne firmy są w trakcie budowy własnych centrów danych.

Budowa centrum danych - tym razem w Dublinie
Budowa dublińskiego centrum Microsoftu - podobne ma powstać w Iowa

Jak donosi rzecznik Rozwoju Gospodarczego Iowa, projekt Microsoftu ma nosić nazwę Projekt Osm. Firma planuje stworzyć wielopoziomowe centrum danych, zlokalizowane w południowo-zachodniej części West Des Moines. Prawdopodobnie placówka będzie umiejscowiona w hrabstwach Madison i Warren. Przewiduje się, że w pierwszą fazę projektu Microsoft jest gotowy zainwestować około 417,7 milionów dolarów. Firma stara się również uzyskać dofinansowanie o wartości 4,7 miliona dolarów od państwa, jednak aby otrzymać te fundusze, Microsoft musi stworzyć 57 miejsc pracy, a 11 pracowników musi otrzymywać wynagrodzenie w wysokości co najmniej 27,92 dolarów za godzinę.

Konkurencja Microsoftu również planuje stworzyć większą ilość centrów danych – firma Google ujawniła, że planuje zbudować 12 nowych placówek na całym świecie, a także dzierżawić już istniejące. Prawdopodobnie Microsoft jeszcze przez długi czas będzie inwestować w rozwój swojej działalności i możliwe, że spółka w niedługim czasie może okazać się największym dostawcą usług w chmurze.

Iga Łukiewska
27 lipca 2016, 20:15
1 241
Odsłony
Iga Łukiewska
27 lipca 2016, 20:15
1 241
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.