Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sporo inteligentnych nowości w lipcowej aktua...

Sporo inteligentnych nowości w lipcowej aktualizacji Office 365

Microsoft ogłosił dziś spory pakiet nowości, które trafią do użytkowników Office 365 w ramach lipcowej aktualizacji. Mówiąc krótko, jest to zestaw "opartych na chmurze inteligentnych usług, które usprawnią pisanie w Word, dostarczą dynamicznych prezentacji w PowerPoint i ustawią najwyższy priorytet dla ważnych maili w Outlook". Poniżej przyjrzymy się dokładnie każdej z nowości.

Researcher

Researcher to nowa usługa w Word, pozwalająca wyszukać i dołączać pasujące źródła do edytowanego dokumentu. Bezpośrednio z poziomu dokumentu Word można eksplorować powiązane materiały i za dodawać je w zasadzie za pomocą jednego kliknięcia. W rezultacie do tekstu zostaną wprowadzone odpowiednio opatrzone cytaty. Researcher wykorzystuje technologię Bing Knowledge Graph, która zapewnia odpowiednio ustrukturyzowane, bezpieczne i wiarygodne informacje.

Editor

Podczas gdy Researcher pomaga w zdobyciu cytatów/powiązanych źródeł, Editor asystuje użytkownikowi w ostatnich etapach pracy nad dokumentem, dostarczając zaawansowanych narzędzi edytujących. Dzięki maszynowemu uczeniu i przetwarzaniu języka naturalnego Editor dostarcza sugestii, które pomogą w ulepszeniu warsztatu pisarskiego. Początkowo funkcja podkreśla i wyszczególnia niejasne sformułowania lub nazbyt złożone konstrukcje, proponując lżejsze odpowiedniki. Coś w sam raz dla grafomanów - koniec z laniem wody! Editor jest usługą działającą w chmurze i będzie ulepszany wraz z upływem czasu. Tej jesieni zostanie wzbogacony o nowe narzędzia do korekcji składni, pisowni i stylistyki.

Focused Inbox i @mentions

W tym miesiącu Outlook otrzyma dwie nowe aktualizacje. Część funkcji jest już niektórym znana. Focused Inbox w Outlook dla iOS i Androida przypadł do gustu wielu użytkownikom, dlatego teraz trafi do Outlook dla Windows, Mac i wersji przeglądarkowej. Funkcja kieruje uwagę użytkownika na e-maile o największym znaczeniu, automatycznie oddzielając je od mniej ważnych wiadomości w odpowiednich zakładkach. Outlook uczy się wyborów użytkownika, by zwiększą skutecznością wybierać ważne wiadomości.

Kolejna funkcja - @mentions - trafi do subskrybentów Office 365 na komputerach z Windows i Mac. Pozwala ona szybko zidentyfikować maile, które "proszą o uwagę", a także samemu oflagować wiadomości dla innych. Nazwa funkcji wskazuje na charakter jej użycia - wystarczy w treści wiadomości wpisać symbol @, a następnie otagować konkretną osobę. Użytkownik może następnie łatwo odszukać wiadomości, w których został wspomniany. Funkcja jest dostępna od dziś dla użytkowników Office Insider w Outlook 2016 dla PC i Mac. Niebawem zagości też w Outlook dla iOS, Androida i Windows 10 Mobile.

Zoom

Ostatnia z nowych funkcji dedykowana jest programowi PowerPoint. Zoom pozwala tworzyć kreatywne, nieliniowe prezentacje. "Zaskocz odbiorców płynną, bezwysiłkową nawigacją z i do dowolnego slajdu lub sekcji, poczynając od pojedynczego interaktywnego slajdu podsumowującego. Prezentuj swoje slajdy w dowolnej kolejności, która ma sens dla twojej publiczności - bez opuszczania trybu pokazu slajdów i zaburzania płynności" - pisze Microsoft. Funkcja jest obecnie dostępna dla Office Insiderów, korzystających z PowerPoint 2016. Zoom oferuje trzy proste sposoby na budowanie slajdów podsumowujących w zależności od zawartości prezentacji i sposobu korzystania z sekcji.

Jak widzimy, Office 365 staje się coraz bardziej inteligentny i pozwala swoim użytkownikom zaoszczędzić mnóstwo czasu, automatyzując wiele procesów. Prócz tego działa jako wyszukiwarka odniesień do źródeł, korektor oraz asystent. Naszym zdaniem ostatnie funkcje są wyraźnie innowacyjne i dowodzą, że oprogramowanie biurowe potrafi przejąć całkiem sporo obowiązków człowieka.

Krzysztof Sulikowski
26 lipca 2016, 22:15
1 448
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 lipca 2016, 22:15
1 448
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.