Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildz...

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14367

No builds today? Nie tym razem! Minęły zaledwie 2 dni od ostatniego builda poglądowego 14366 dla PC i 14364 dla urządzeń mobilnych, tymczasem zespół Windows Insider z Doną Sarkar na czele udostępnia kolejne kompilacje! Obie trafią do Windows 10 i Windows 10 Mobile w Fast Ring. Tak szybkie wydanie nowego builda Dona Sarkar tłumaczy sporym odzewem w uruchomionym niedawno programie tropienia błędów (bug bash), który przyniósł niespodziewanie dobre rezultaty: "Obiecaliśmy kilka ekscytujących tygodni i nie żartowaliśmy. Jesteście gotowi na kolejny pakiet buildów, by być na świeżo z Bug Bash?". Jesteśmy!

Co nowego w buildzie poglądowym 14367 dla PC?

Nowe skróty klawiaturowe w Feedback Hub: w buildach Insider Preview wszystko kręci się wokół feedbacku, dlatego Microsoft postanowił ułatwić dostęp do aplikacji Centrum Opinii. Uruchomimy ją od teraz na skróty, naciskając klawisze Windows + F. Kombinacja ta uruchomi aplikację i wykona zrzut ekranu, który zostanie dołączony do opinii (można go także usunąć przed publikacją). Tym samym stary skrót Windows + SHIFT + ? przestaje działać. Warto dodać, że w wersji Mobile aplikację uruchomimy kombinacją przycisków VOL DOWN + POWER.

Rozpoznawanie pisma odręcznego: Windows 10 rozpoznaje teraz pismo odręczne w 23 nowych językach (w wersji tech preview). Są to głównie języki azjatyckie i afrykańskie. Dla pewności możecie sprawdzić pełną listę wspieranych języków - oczywiście widnieje na niej System rozpoznawania polskiego pisma odręcznego firmy Microsoft.

Nowe narzędzie, które da naszemu PC świeży start: wielu użytkowników preferuje czystą instalację systemu Windows, co czasami bywa trudne, zwłaszcza dla początkujących. Microsoft utworzył nowe narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie dokonać czystej instalacji. Narzędzie jest dostępne w aplikacji Ustawienia (tylko w buildach Windows Insider) i pozwala ono zainstalować czystą kopię najnowszej wersji Windows 10, usuwając przy tym zainstalowane już aplikacje. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce!

To wszystkie nowości funkcjonalne w buildzie 14367 dla PC. Za moment przytoczymy listy poprawek i znanych błędów, zarówno dla PC, jak i Windows 10 Mobile.

Krzysztof Sulikowski
17 czerwca 2016, 15:06
1 896
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 czerwca 2016, 15:06
1 896
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.