Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 dla PC i telefonów z aktualizacją ...

Windows 10 dla PC i telefonów z aktualizacją 10586.420

Mamy drugi wtorek miesiąca, a więc zgodnie z tradycją Patch Tuesday przyszedł czas na pakiet aktualizacji i poprawek. Dzisiejsza aktualizacja zbiorcza przeznaczona jest dla Windows 10 zarówno dla PC, jak też w wersji Mobile w kręgach Production (wersja stabilna) i Release Preview. Po jej zainstalowaniu numer builda zmieni się na 10586.420.

Co ciekawe, począwszy od lutego, kiedy to Microsoft wprowadził nowy model dystrybucji o nazwie Release Preview, nigdy nie było sytuacji, by otrzymywał on aktualizacje zbiorcze, które dopiero później trafiałyby do kręgu Production. Przykładowo, buildy 10586.242 i 10586.338 były dostępne w Release Preview, ale nie zagościły nigdy w Production. Jeśli aktualizacja ma trafić do obu kręgów, zostaje wydana w tym samym czasie. Tak czy inaczej mamy dziś Patch Tuesday i obok aktualizacji 10586.420 (KB3163018) pojawiły się też inne aktualizacje zabezpieczeń:

Co dokładnie zmieniło się w buildzie 10586.420:

 • Poprawiona niezawodność IE 11, Microsoft Edge, Cortany, odtwarzania audio (także w Muzyka Groove), aplikacji Mapy, Miracast i Eksploratora Windows.
 • Rozwiązany problem z powiadomieniami dymkowymi (balloon tip), które pojawiały się z lewej strony ekranu.
 • Rozwiązany problem z VPN, który nie działał prawidłowo przy zmianie interfejsu sieciowego (np. z Wi-Fi na dane mobilne).
 • Poprawione umiejętności Narratora w zakresie odczytywania wypunktowanych list, hiperłączy i informacji z obrazów.
 • Rozwiązano problem z lokalizacją, za którą aplikacje nawigacyjny mogły "nie nadążać".
 • Poprawiona wydajność ładowania stron w IE 11, gdy użytkownik korzysta z profilów roamingowych.
 • Telefony nie powinny już przerywać odtwarzania dzwonka przychodzącego połączenia, gdy odbiorą SMS-a.
 • Rozwiązano problem z niektórymi telefonami, w których nie można było na nowo dodać głównego konta Microsoft bez resetowania systemu po aktualizacji z WP 8.1.
 • Rozwiązano inne problemy z Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Bluetooth, Cortaną, Wi-Fi, aplikacją Aparat Windows, USB, TPM, grafiką, zasadami grupy, pobieraniem muzyki i filmów ze Sklepu Windows, diagnostyką sieci, Eksploratorem Windows i nie tylko.
 • Łatki bezpieczeństwa dla Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Server Message Block (SMB) Server, Microsoft Graphics Component, zasad grupy, DNS Server, Windows Diagnostic Hub, sterowników w trybie Kernel, Microsoft Windows PDF, Windows Structured Query, Adobe Flash Player, Web Proxy Autodiscovery Protocol (WPAD), JScript i VBScript.

Aktualizacja wymaga ponownego uruchomienia komputera - warto to sobie zaplanować. Niestety brak jakichkolwiek danych, dotyczących stricte wersji mobilnej. Microsoft najwyraźniej po macoszemu traktuje dokumentację uaktualnień wersji Mobile, co jest widoczne (czy raczej w ogóle niewidoczne) na stronie Historia aktualizacji systemu Windows 10 Mobile.

Krzysztof Sulikowski
14 czerwca 2016, 21:16
2 876
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 czerwca 2016, 21:16
2 876
OdsłonyKomentarze

Nie można zainstalować tej aktualizacji kb-3163018.
frankopan, 15 czerwca 2016, 13:47
codziennie aktualizuje mi kb-3163018 bez skutku.
karisato, 6 lipca 2016, 09:08
Nie poprawił Microsoft błedu, który się pojawił na mcassing który powodował ukształtowanie systemu i pojawienie się błędu który ma mieć lokalizowane w pliku anner, który powodował zakończenie użytkowania rersoftu w wersji 1021039.921.
Nipa, 23 lipca 2016, 19:52
Wersja 10586 jest lepsza od 1607, która robi bałagan na PC i słono kosztują aktualizacje ponad 6 Gb, a powrót do 10586 jest porażką, lepiej zainstalować czysta aplikację, ale uwaga na ustawienia = nie używać ekspresowych, bo wtedy zaczyna nas szpiclować i zmieniać ustawienia, ba nawet sieci z prywatnej na publiczną.
Rick, 28 kwietnia 2017, 11:35

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.