Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Redstone: Centrum akcji i Cortana z interfejs...

Redstone: Centrum akcji i Cortana z interfejsem kart

Dziś dowiedzieliśmy się, że Microsoft przewidział lipcową aktualizację Windows 10 - Redstone - także dla Xbox One. Wersja 1607 zostanie wyposażona m.in. w zestaw nowych API i wsparcie dla aplikacji uniwersalnych, które uruchomimy również na konsoli. Tymczasem do sieci trafiły dwa nowe koncepty, przedstawiające interfejs Cortany i Centrum akcji. Kluczowe dla Windows 10 elementy nie będą już tak statyczne, a współdzielone przez nie dane zaprezentują się w całkiem nowy sposób.

Wewnętrzne grafiki poglądowe pokazują wczesne koncepcje interfejsu Card UI, który odświeży nieco Centrum akcji i powiąże je z asystentką Cortaną. Celem takiego przedsięwzięcia jest uzyskanie większej spójności odrębnych obszarów systemu, które jednak - z różnym udziałem - odpowiadają za te same akcje. Cortana będzie niejako przemawiać do Centrum akcji (i vice-versa), oferując karty ze spersonalizowaną zawartością. Dzięki temu nigdy nie umknie nam umówiony termin czy powiadomienie.

Card UI

Jak donoszą nieoficjalne źródła, Microsoft eksperymentuje z filtrami, które miałyby za zadanie oddzielać karty w Centrum akcji pod względem ich typu. Powiadomienia będą więc grupowane na przykład według aplikacji lub grupy aplikacji - te pochodzące z portali społecznościowych (Twitter, Facebook etc.) mogą pojawiać się na jednej karcie pod wspólnym nagłówkiem. Użytkownik może wówczas ustawić taką kartę w głównym punkcie Centrum akcji, a nawet sprawić, by były to jedyne wyświetlane powiadomienia. Jak łatwo wywnioskować, Card UI ma być dostępny zarówno dla wbudowanych, jak też zewnętrznych aplikacji, a dostępne z poziomu kart akcje będą się odnosić do poszczególnych aplikacji.

Card UI

Trzeba zaznaczyć, że widoczne powyżej grafiki prezentują tylko pomysły na interfejs kart. Ich wygląd w lipcowej aktualizacji Redstone (Windows 10 version 1607) może się zatem różnić. Niewykluczone, że już dziś lub jutro Microsoft zademonstruje w jakiejś formie interfejs kart, bowiem wczesne wersje nadchodzących funkcjonalności to gwóźdź programu każdej konferencji BUILD.

Krzysztof Sulikowski
30 marca 2016, 14:22
2 382
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 marca 2016, 14:22
2 382
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.