Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 IoT Core ze wsparciem dla Raspberr...

Windows 10 IoT Core ze wsparciem dla Raspberry Pi 3

Wczoraj rano Raspberry Pi Foundation ogłosiła dostępność nowego układu Raspberry Pi 3. Układ otrzymał wsparcie dla Windows 10 w nowej aktualizacji Windows 10 IoT Core Insider Preview. Trzecia generacja platformy jest dostępna w sprzedaży także na stronie Microsoft Store.

Windows 10 IoT Core jest systemem zoptymalizowanym pod kątem niewielkich urządzeń pozbawionych wyświetlacza. Oferuje im funkcjonalność i zabezpieczenia Windows 10, automatyczne aktualizacje poprzez Windows Update oraz zestaw API dla Universal Windows Platform (UWP). Po raz pierwszy ogłoszono wsparcie Windows 10 dla Raspberry Pi w zeszłym roku. Lista dostępnych możliwości stale się odtąd zwiększała - wprowadzono wsparcie m.in. dla dongle Wi-Fi czy złącz TX/RX. Wsparcie dla Raspberry Pi 3 jest ostatnią z nowości w poglądowym Windows 10 IoT Core, którego najnowszą aktualizację można pobrać jako instalator z GitHub lub "NOOBS". Microsoft przygotował krótką demonstrację z wykorzystaniem Raspberry Pi 3 i Windows 10 IoT. Układ połączono z ekranem dotykowym, który pozwala kontrolować prędkość prostego układu mechanicznego i wyświetla jego moc i liczbę obrotów na minutę.

Wraz z rosnącą popularnością Raspberry Pi wielu użytkowników myślało nad jego komercyjnym zastosowaniem. Microsoft współpracuje z element14, by umożliwić wybranie Windows 10 IoT Core w ramach Raspberry Pi Customization Service. Producenci OEM będą mogli budować własne wersje Raspberry Pi z wykorzystaniem otwartoźródłowych BSP. Dodatkowe wsparcie zapewnia Microsoft Azure IoT Suite, który obsługuje układy IoT i pozwala wykonywać zdalnie wiele czynności. Jak zaznacza Microsoft, trzecia generacja platformy jest szybsza i potężniejsza, a dzięki feedbackowi od społeczności możliwe jest dalsze ulepszanie Windows 10 IoT Core.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Raspberry Pi 3 jest już dostępny w sprzedaży, między innymi w sklepie internetowym Microsoft Store. Tam też znajdziemy pełną specyfikację urządzenia wraz z opisami.

Krzysztof Sulikowski
1 marca 2016, 16:19
2 518
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 marca 2016, 16:19
2 518
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.