Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wyciekły nowe zdjęcia Lumii 850 i 650

Wyciekły nowe zdjęcia Lumii 850 i 650

Lumia 650 to według nieoficjalnych doniesień ostatni smartfon Microsoftu, który zostanie wypuszczony pod tym szyldem. W styczniu firma zarejestrowała następcę Lumii 640 w Federalnej Komisji Łączności, ale jak dotąd nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi. Lumia 850 to z kolei "wielki nieobecny". Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w lipcu 2015 r., a pięć miesięcy później zobaczyliśmy go na wyciekłych grafikach. Czy telefony wreszcie wejdą na rynek? Informacje z ostatnich dni sugerują, że tak.

Lumia 850 bywa często wspominana w zestawieniu z modelami 550 i 750. Ten ostatni został najwyraźniej pogrzebany, podczas gdy Lumia 550 weszła już na rynek. Kwestia istnienia urządzenia wzbudza wiele kontrowersji, podobnie jak jego wygląd. Grafiki z grudnia wskazują, że Lumia 850 będzie w znacznym stopniu wyróżniać się na tle innych telefonów z serii. Czarno-białe grafiki ukazywały przede wszystkim kształty modelu i rozmieszczenie różnych elementów. Już wtedy jednak mówiło się o złotych wykończeniach i złotym logo Microsoft na tylnej obudowie. Ile w tym prawdy? Okazuje się, że sporo. Według najnowszych danych następca Lumii 830 ukaże się w trzech wariantach kolorystycznych: all-black, white and gold oraz white and rose gold:

Niezapowiedziana jeszcze Lumia 650 to nieco mocniejsza alternatywa dla Lumii 550. Istotną różnicą jest tu rozmiar ekranu (4,7 cala w Lumii 550, 5 cali w 650) i model procesora (Snapdragon 210 w Lumii 550, możliwy 410 w Lumii 650). Zapowiada się więc typowy niskobudżetowiec, przeznaczony dla niewymagającego klienta. Brak wsparcia dla interfejsu Continuum równoważą inne podzespoły: 4-rdzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM. Pojawiło się już wiele przesłanek, że Lumia 650 będzie ostatnią Lumią. Po jej wydaniu Microsoft miałby skupić się na nowej generacji smartfonów/phabletów, znanej pod nieoficjalną nazwą Surface Phone. Dziś do sieci wyciekła grafika, która (jak się zakłada) jest oficjalnym renderem promocyjnym Lumii 650. Jej wygląd zdaje się pokrywać z wcześniejszą fotografią domniemanego urządzenia.

Microsoft nie potwierdził jednoznacznie istnienia zarówno wspomnianych telefonów, jak też enigmatycznego Surface Phone'a. Spodziewaliśmy się, że firma przedstawi jakieś konkrety w pierwszych dniach lutego, lecz na razie nic z tego. Czy rzeczywiście są to ostatnie urządzenia z serii Lumia? To całkiem prawdopodobne. Już przy okazji wydania Lumii 950/950 XL mówiło się o testowaniu generacji "przejściowej", która przygotowuje nas na nadejście czegoś zupełnie nowego.

Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2016, 17:35
5 172
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2016, 17:35
5 172
OdsłonyKomentarze

"Według najnowszych danych następca Lumii 830 ukaże się w trzech wariantach" lumia 830 to juz jest dawno...
kidler, 4 lutego 2016, 13:26
850 koresponduje właśnie z 830...
KS, 4 lutego 2016, 15:59

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.