Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak wybrać najlepszy antywirus dla Windows 10...

Jak wybrać najlepszy antywirus dla Windows 10?

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo komputera, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Podczas codziennego przeglądania Internetu, odwiedzania portali społecznościowych, otwierania poczty, robienia zakupów i uruchamiania nowych plików jesteśmy stale narażeni na miliony zagrożeń. Czyhają one też na bardziej tradycyjnych nośnikach, takich jak płyty czy zainfekowane pendrive'y. Jak się przed nimi uchronić? Nasza własna czujność to tylko połowa sukcesu (i jest to dość optymistyczne założenie). Podstawa to oczywiście zaktualizowany system operacyjny, przeglądarka internetowa i oczywiście pakiet chroniący, nazywany potocznie antywirusem.

Dziś weźmiemy pod lupę 10 najlepszych pakietów chroniących dla Windows 10. Wszystkie są kompatybilne z nowym systemem i uzyskały najwyższe notowania w niezależnych testach AV-Test. Wszystkie zestawione tu produkty zapewniają podstawową ochronę przed wirusami i popularnymi zagrożeniami. Różnią się dodatkowymi funkcjami (jak chocby dość istotny firewall czy kontrola rodzicielska), wydajnością i... ceną. Który antywirus jest najlepszy dla Windows 10? Który jest najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i stylu pracy? Jeśli nie możesz się zdecydować, nasze zestawienie z pewnością pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Zapraszamy do lektury artykułu:
Najlepsze pakiety chroniące Windows 10

Krzysztof Sulikowski
1 lutego 2016, 14:04
16 734
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 lutego 2016, 14:04
16 734
Odsłony



Komentarze

Antyvirus to antyvirus, a co z firewallem. Da radę już jakiegos zainstalować w pełni działającego. Tzn. takiego którym mógłbym okreslonym programom zabronić wyjścia do netu?
Wiskoler, 1 lutego 2016, 21:02
Wiele z omawianych pakietów typu Internet Security posiada funkcję firewalla, na przykład Kaspersky, którego zapora pozwala skonfigurować reguły dla aplikacji i pakietów.
Krzysztof Sulikowski, 1 lutego 2016, 23:37
Zastanawia mnie, że prawie w żadnym zestawieniu nie ma pakietu COMODO z naprawdę fajnym firewallem.
PP, 2 lutego 2016, 08:11
Wzięliśmy pod uwagę jedynie pierwszą dziesiątkę pod względem ochrony (wykrywalności, skuteczności) w Windows 10 - metodologia i szczegóły znajdują się w linku źródłowym po kliknięciu wybranego pakietu.
Krzysztof Sulikowski, 2 lutego 2016, 13:43
AVG i Panda to antywirusy o wątpliwej renomie ten pierwszy sam działa jak adware i wciska się gdzie może, ten drugi potrafi zdestabilizować pracę sprawnego komputera.
clair, 7 lutego 2016, 22:51
Używam arcabita już jakiś czas i uważam go za naprawdę dobry strzał w mojej przygodzie z tego typu programami. Dwa silniki antywirusowe, safestorage, a że w dodatku polski to i miły akcent, że Polak potrafi :)
Jabłko, 22 listopada 2016, 11:24
Ja w domu na w10 korzystam z arcabita. Nie zamula kompa, żadna kobyła to nie jest a w obsłudze banał. Aktualnie mój faworyt.
Franek, 28 grudnia 2016, 14:12
Arabit? - Bardzo skuteczny program za rozsądne pieniądze. Jak ktoś mi nie wierzy to zanim zapłaci może go sobie w wersji trial przetestować. :)
Jeremiasz, 17 lutego 2017, 10:07
ja właśnie testuję trial arcabit i chyba kupię pełną wersję, mega prosto się go używa. cena też nie jest zaporowa, może dlatego że mało popularny