Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft kończy z marką Lumia?

Microsoft kończy z marką Lumia?

W ubiegłym miesiącu Microsoft potwierdził istnienie następcy Lumii 640, a w zeszłym tygodniu zarejestrował go w Federalnej Komisji Łączności (FCC). Jest więc kwestią czasu, kiedy Lumia 650 ostatecznie trafi na rynek. Według ostatnich przesłanek Microsoft zaprezentuje światu urządzenie 1 lutego. Pojawiły się też nieoficjalne doniesienia, jakoby miał to być ostatni reprezentant marki Lumia. Czy Microsoft zamierza porzucić świat smartfonów? Niekoniecznie. Na horyzoncie maluje się nowy gracz.

5-calowy ekran, 1 GB pamięci RAM, 4G LTE, dual SIM, 8 GB pamięci wbudowanej, jeden ze słabszych układów Qualcomm i Windows 10 Mobile na pokładzie - tak pokrótce prezentuje się Lumia 650. Telefon ma być tegoroczną propozycją dla oszczędnych i mniej wymagających użytkowników. Mimo dość interesującego wyglądu (estetycznie podobno przebija flagową Lumię 950/950 XL), premiera odbędzie się bez większego rozgłosu. Nic dziwnego, bowiem Microsoft skupia się raczej na modelach flagowych.

Lumia 650

Microsoft na razie milczy, za to Internet huczy. Z jednego z nieoficjalnych raportów wynika, że Lumia 650 będzie ostatnią Lumią, wyprodukowaną przez Microsoft. Oznaczałoby to koniec marki, zapoczątkowanej pod koniec 2012 roku. Microsoft nie zamierza bynajmniej wycofać się z segmentu mobilnego. Z oficjalnej dokumentacji wynika, że firma pracuje nad obsługą aplikacji Win32 na urządzeniach ARM. Miałoby to być możliwe w ramach Windows 10/Windows 10 Mobile. Kolejną ciekawostką są prace nad Windows 10 Mobile dla urządzeń x86. Gdy połączymy to z obiecującymi przesłankami o Surface Phone, mamy odpowiedź. Microsoft porzuci Lumię, by tworzyć bardziej zaawansowane smartfony i phablety pod szyldem Surface.

Microsoft nigdy jasno nie zadeklarował, że pracuje nad Surface Phone, niemniej twórcy Surface nie wykluczają takiej perspektywy. Urządzenia tego typu mogłyby zgrabnie połączyć doświadczenie mobilne z obsługą aplikacji desktopowych i - dzięki obsłudze interfejsu Continuum - jeszcze bardziej zbliżyć telefon do komputera PC.

Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2016, 19:01
4 056
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2016, 19:01
4 056
OdsłonyKomentarze

Ma być propozycją dla oszcżędnych?? Co za bzdura. Model droższy od L550 i L640. Metalowa obudowa koszuje 400zł? Oby tak dalej MS.
Lehu2, 18 stycznia 2016, 12:11
Witam,wszyscy by wszystko chcieli za zlotowke,ruszcie dupy zalozcie wlasna firme i robcie wszystko za zlotowke, zobaczymy jacy bedziecie madrzy
Pogromca, 18 stycznia 2016, 18:34
Może i fajnie, ale 1g ramu to troszę za mało!! opcja na 1,5G byłaby optymalna przy 5calach, wgrane appki z reguły są nieużywane, a odinstalować ich nie można, tak samo jak przy appkach na andku, czy przenieść ich na kartę sd, co zmusza w końcu do zakupu droższych modeli, których możliwości nie są wykorzystywane nawet w 50%
Arival, 26 stycznia 2016, 09:24

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.