Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Słaby sygnał Wi-Fi? Wyposaż swoją Lumię w ant...

Słaby sygnał Wi-Fi? Wyposaż swoją Lumię w antenę!

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy telefony przypominały cegły, a ich nieodłącznym elementem wyposażenia były wysuwane antenki? Cóż, czasy się zmieniły, a wraz z nimi także wizerunek telefonu komórkowego. Wszystko uległo miniaturyzacji, wliczając w to anteny/odbiorniki sygnału. Fani niecodziennych modyfikacji mają jednak współczesną modę za nic i samodzielnie zmieniają swoje urządzenia.

Jeden z użytkowników wyposażył swoje Lumie 520 i 435 w okazałe anteny Wi-Fi oraz... chłodzenie procesora rodem ze świata PC. Jak donosi WindowsArea.de, projekt Marca, występującego też pod pseudonimem Core Down, zakończył się sukcesem. Marc postanowił zwiększyć moc odbiornika Wi-Fi w swojej niskobudżetowej Lumii 435. Zdemontował więc obudowę, znalazł odpowiednie złącze na płycie głównej i zamienił domyślną antenę na nową, swoimi rozmiarami dorównującą samemu telefonowi.

Lumia
Lumia
Lumia

Ośmielony sukcesem, Marc postanowił zrobić to samo z Lumią 520. Tym razem poszedł o krok dalej i zamontował wiatrak, którego zadaniem jest odprowadzanie ciepła z procesora. Dzięki temu smartfon zyskał nie tylko na sile sygnału Wi-Fi, ale również zaczął pracować wydajniej. Powinniśmy oczywiście pamiętać, że samodzielne modyfikowanie telefonu może zakończyć się jego uszkodzeniem i wiąże się z utratą gwarancji. Wszelkie modyfikacje wykonujemy wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Mizerne osiągi sprzętowe to wizytówka smartfonów z niskiej półki konsumenckiej. Gdy oprogramowanie może w określonym stopniu zoptymalizować pracę urządzenia, moc i jakość podzespołów wydają się ograniczeniami nie do przeskoczenia. Te jednak można wymienić, a na samą myśl moderzy już zacierają ręce. Ograniczenia to tylko wyobraźnia i specyfika budowy danego modelu. Smartfon z ogromną anteną może nie należy do najbardziej poręcznych urządzeń (próbujemy wyobrazić sobie noszenie go w kieszeni), ale nie o to przecież chodzi. Antenę można odkręcić, a satysfakcja z własnoręcznej modyfikacji i tak pozostanie! :)

Krzysztof Sulikowski
12 stycznia 2016, 21:28
3 318
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 stycznia 2016, 21:28
3 318
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.