Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft: iPad Pro nigdy nie będzie pełnopra...

Microsoft: iPad Pro nigdy nie będzie pełnoprawnym PC

Urządzenia z serii Surface Pro to tablety, który zastąpią Twój komputer. Takiego zdania jest przynajmniej Microsoft, który tradycyjnie już nawiązuje do produktów swojego największego konkurenta. Według firmy z Redmond tablety od Apple pozostają tylko urządzeniami przenośnymi i - w przeciwieństwie do tabletów Surface Pro czy laptopa Surface Book - nie są w stanie zaoferować prawdziwego doświadczenia desktop.

"Microsoft naprawdę chce, byś nosił tylko jedno urządzenie dla zastosowań tabletu i PC" - mówił Dan Laycock, Senior Communications Manager z działu Microsoft Surface podczas minionych targów CES 2016 w Las Vegas. Sądzi on, że strategie Microsoftu i Apple różnią się pod tym względem, dlatego też "iPad Pro zawsze będzie [jedynie] urządzeniem towarzyszącym". Wspomniany iPad Pro trafił na rynek w listopadzie ubiegłego roku i już wówczas mówiło się o jego podobieństwach względem tabletów Surface. To między innymi duży wyświetlacz, nacisk położony na produktywność czy dołączony rysik/pióro dotykowe. Także ono stało się punktem krytyki ze strony Laycocka: "Swego czasu Apple zadeklarowało, że gdy pojawi się rysik, musi to oznaczać porażkę. Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami pióra; wiemy, że nasi klienci je kochają".

iPad ProSurface Book

Tablety z serii Surface i iPad Pro sprzedawane są bez modułu klawiatury, który przydaje im doświadczenia desktop. Surface Type Cover i Apple Smart Keyboard sprzedawane są oddzielnie. Nieco inaczej jest w przypadku rysika. Surface Pen należy do zestawu Surface Pro 3 i 4, podczas gdy rysik Pencil dla iPada należy dokupić oddzielnie. Za wszechstronnością Surface przemawia też system Windows 10, który w tej samej wersji uruchomimy na tabletach, laptopach i stacjonarnych PC. iPad Pro działa zaś pod kontrolą iOS, zorientowanego wyłącznie na urządzenia mobilne.

W produktywność nowego tabletu od Apple nie wątpi nawet Microsoft. We wrześniu ubiegłego roku przedstawiciel firmy wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez Apple i zaprezentował działanie Office na iPadzie Pro. Paradoksalnie wystąpienie to przyczyniło się do lepszej recepcji i sprzedaży tabletu. Choć zarówno iPad Pro, jak też Surface Pro 4 sprzedawane są jako tablety, tylko jeden z nich - zdaniem Microsoft - może przyjąć rolę pełnoprawnego PC. Nietrudno zgadnąć, który.

Krzysztof Sulikowski
12 stycznia 2016, 19:59
1 404
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 stycznia 2016, 19:59
1 404
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.