Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 już na 200 mln urządzeń

Windows 10 już na 200 mln urządzeń

2015 rok dobiega już końca, tymczasem Microsoft odnotowuje kolejny kamień milowy. Windows 10 w pięć miesięcy od premiery znalazł się na 200 milionach urządzeń. Nie jest to jeszcze upragniony miliard, tym niemniej liczba i tak robi wrażenie... Oferta darmowej aktualizacji będzie obowiązywać jeszcze przez co najmniej siedem miesięcy. W tym czasie nowy system może znaleźć się na kolejnych 200 milionach urządzeń. Adaptacja stopniowo zwalnia, ale w pewnych okresach może przyspieszyć. Jak to wyglądało do tej pory?

Na początku warto zaznaczyć, że Microsoft nie podał tej informacji oficjalnie. Firma jest zwykle oszczędna w słowa, jeśli chodzi o tego typu rekordy. My jednak możemy Wam zaserwować małe podsumowanie. W ciągu pierwszych 2 dni od premiery Windows 10 znalazł się na ponad 14 mln urządzeń, zaś w 10 dni liczba ta wynosiła blisko 30 mln. W niecały miesiąc było to już 75 mln, zaś w dwa miesiące od premiery mówiło się już o 100 mln. W ciągu pięciu miesięcy liczba instalacji podwoiła się. Możemy łatwo obliczyć, że średnio każdego miesiąca Windows 10 trafia na 40 milionów urządzeń. Liczba robi wrażenie, niemniej nie zostało sprecyzowane, czy pod uwagę brano też Xbox One i smartfony z Windows 10 Mobile. Zmieniłoby to postać rzeczy, zwłaszcza że aktualizacja konsoli nie wiąże się z tak istotnymi zmianami, by użytkownicy poważnie rozważali jej instalację.

Windows 10

Już w dniu premiery podano do wiadomości, że Windows 10 jest instalowany średnio 16 razy na sekundę. Adaptacja po kilku dniach zaczęła zwalniać. Czy jeszcze przyspieszy? Bez wątpienia swój udział we wspomnianych 200 milionach miał okres świąteczny. Na rynek weszło mnóstwo zestawów PC z preinstalowanym Windows 10. W międzyczasie ukazało się kilka smartfonów Lumia z Windows 10 Mobile, a kolejne zadebiutują w przyszłym roku. Microsoft może też trzymać parę asów w rękawie, które wyciągnie na konferencji BUILD 2016 pod koniec marca. Ostatnia fala komunikatów nadejdzie z pewnością w lipcu. Użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1 będą mieli wówczas ostatnią szansę na darmowe przejście do Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2015, 20:53
1 950
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 grudnia 2015, 20:53
1 950
OdsłonyKomentarze

A ile z tych instalacji jest używanych aktywnie? :)
Jacek, 1 stycznia 2016, 08:58
Aktywnych użytkowników 10 ubywa z kazdym miesiacem.instalacja tego czegos to tylko ciekawosc i chęć przypiasania licencji do plyty glownej na przyszłość.windows czasy.swietnosci ma dawno za sobą a każde nastepne wydanie przybliza nas do jego końca, bez telefonow Nokia tez nie wyobrazalismy sobie świata- dziś mlode pokolenie juz nie pamieta o takiej marce.
fg, 1 stycznia 2016, 13:47
FG - można Ci tylko współczuć!
sa, 1 stycznia 2016, 22:29
#sa, to jest artykul o windows 10. #fg może mieć takie zdanie.
lec, 2 stycznia 2016, 08:12
"lec" - zatem ja także mogę mieć zdanie o "fg" i tego rodzaju nieuleczalnych przypadkach. Od wielu już lat, zwłaszcza z przy okazji nowej wersji Windowsa, paru nawiedzonych wieści koniec tegoż systemu i MS w ogóle. A jak się to ma do rzeczywistości? Wystarczy wziąć pierwsze lepsze zestawienie. Koniec kropka.
sa, 2 stycznia 2016, 20:50
#sa, jest mala roznica, #fg nic nie mowil o tobie, a o windowsie
lec, 3 stycznia 2016, 08:43
"lec" - i ja też odnoszę się do jego "opinii" o Windowsie.
sa, 3 stycznia 2016, 19:20

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.